BETONART Yazar Buluşmaları #48

mimarizm.com / 14 Mart 2016
BETONART’ın Mixer’de yapılacak ikinci buluşması Hakan Tüzün Şengün'ün konuk editörlüğü ile hazırlanan “Tektonik” temalı sayı için olacak.

Her sayıda farklı bir konuk editör işbirliği ile farklı bir temada hazırlanan mimarlık, tasarım ve sanat dergisi BETONART, ele aldığı tema paralelinde gerçekleştirdiği buluşmalarda, konuk editör ve yazarları daha önce kendi ofisinde ağırlıyordu.

Dergiye katkıda bulunanların hem dergi ekibiyle hem de birbirleri ile tanışma, görüşme fırsatı bulduğu ‘BETONART Yazar Buluşmaları’ yoğun katılımlarla gerçekleşti. Dergi ekibi, konuk editör ve yazarlarla o sayının hikayesinin paylaşıldığı, sayfalara sığmayanların akıllara takılanların hep birlikte tartışıldığı, tema ile sınırlı kalmayıp mimarlık, tasarım ve sanata dair gündemde ne varsa hepsinin konuşulduğu bu sohbetler 47. sayıdan itibaren Mixer’e taşındı ve okurların katılımı ile daha da genişledi.

BETONART’ın Mixer ile ortak olarak gerçekleştireceği bir sonraki buluşmasında gerek entelektüel gerekse sosyal anlamda yeni bir çerçeve çiziliyor. Genç ve dinamik yapısıyla hem genç sanatçıları desteklemeyi hem de koleksiyonerlik kavramına yönelik bakışı değiştirmeyi kendine amaç edinen Mixer’in Sıraselviler’de açılan yeni mekânında düzenlenecek bu ikinci buluşma ile Mixer de sanatın yeni bir dalına kapılarını açacak. 

BETONART’ın Mixer’de yapılacak ikinci buluşması Hakan Tüzün Şengün'ün konuk editörlüğü ile hazırlanan “Tektonik” temalı sayı için olacak. Konuk editörün yanısıra 48. sayıya katkıda bulunanların da katılması beklenen etkinlikte BETONART, yazarları ve okurlarıyla buluşacak.

Tektonik sayısına katkıda bulunan isimler arasında Atilla Yücel, Enis Batur, Aristide Antonas, Cansu Cürgen, Avşar Gürpınar, Özlem Ünsal, Davide Tommaso Ferrando, Nevzat Sayın, Alper Derinboğaz, Burak Altınışık, Cem Sorguç, Filipe Magalhães, Ana Luisa Soares, Perry Kulper, Boğaçhan Dündaralp, Nizam Sönmez, Han Tümertekin, Beniamino Servino, SO? ve Ömer Kanıpak yer alıyor. 

Buluşma, 16 Nisan 2016 Cumartesi günü 17.00-19.00 saatleri arasında Sıraselviler Caddesi'ndeki Mixer'de gerçekleşecek.  

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :