Başka bir Gelecek için Hafıza Mekânları, Hafıza Yolları

mimarizm.com / 06 Mart 2019
Hrant Dink Vakfı tarafından, DVV International ve Friedrich-Ebert Stiftung ile işbirliğinde düzenlenen “Başka bir Gelecek için Hafıza Mekânları, Hafıza Yolları” başlıklı uluslararası konferans 22 ve 23 Mart günlerinde düzenlenecek.

"Başka bir Gelecek için Hafıza Mekânları, Hafıza Yolları" başlıklı konferansta zor geçmişlerle yüzleşme pratikleri hafıza mekânları, hafızalaştırma çalışmaları ve müzeler üzerinden ele alınacak. Hafızalaştırma çalışmalarının ve yüzleşme pratiklerinin bugünü ve geleceği, yeni yöntemler farklı coğrafyalardan hafıza mekânları uzmanları, akademisyenler, hafızalaştırma alanında çalışan uzmanlar, küratörler, müze profesyonelleri ve sanatçılar tarafından tartışılacak.

Zor geçmişlerin sergilenmesi; sanat ve hafıza ilişkisi; yerel tarihler ve hafıza; hafıza mekânlarında hayat ve umut; hafızalaştırmada yeni boyutlar ve zorluklar; alternatif pedagojiler; kişisel hikâyelerin gücü; ve faillerle yüzleşme konferansta ele alınacak konular arasında yer alıyor.

Program için tıklayın.

Konferans, Hrant Dink Vakfı internet sitesinden ve YouTube kanalından İngilizce ve Türkçe, canlı olarak yayınlanacaktır. Konferansta İngilizce-Türkçe simultane çeviri olacaktır. 

Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi Loca'da düzenlenecek konferansa katılım için 20 Mart Çarşamba gününe kadar linkten kayıt yapılabilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :