AURA Forum 5

mimarizm.com / 28 Ocak 2021
AURA İstanbul'un yeni dijital etkinlik serisi AURA Forum'un yeni oturumu 30 Ocak Cumartesi günü saat 15:00'da gerçekleşecek.

Farklı disiplinlerden tasarımcıların özgün projelerini paylaşabilecekleri AURA Forum tasarım buluşmalarının beşinci oturumu, 30 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’te AURA İstanbul’un YouTube kanalında canlı olarak gerçekleşecek.

Forumda; tasarım alanında eğitim alan üniversite öğrencileri, genç profesyoneller ve deneyimli tasarımcılar sunumlarını gerçekleştirerek, tasarım disiplinleri arasında diyaloğun güçlendirilmesine katkı sağlayacak.

Stoneline sponsorluğundaki etkinliğin tasarımcı konukları şöyle:

Delal Başeğmez (Mimar) - Haliç Tersanesi Gösteri Sanatları Merkezi

Başak İncekara (Şehir Plancısı) - Oyun Alanları Olan Bir Kentten Oynanabilir Kente

Ahmet Görsev (Aydınlatma Tasarımcısı) - Işığını Yarat

Atilla Kuzu (İç Mimar / Tasarımcı)

Etkinlik; yorum ve sorularıyla katkıda bulunmak isteyen tüm izleyicilere açık olacak. AURA Forum’u canlı olarak izlemek için tıklayın.

 

*

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul Hakkında

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi-AURA İstanbul, uluslararası düzeyde faaliyet göstermek üzere kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir oluşumdur. Akademi, mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunmaktadır. Kültürel bir üretim biçimi olarak mimarlığın anlaşılması ve araştırılması konularının altını çizerek, yapılı çevrenin sosyal, politik ve ekolojik sistemlerle ilişkileri konularında katılımcıların anlayış ve kavrayışlarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Akademi, çeşitli ilgili uzmanlık alanlarını bir arada barındırmayı ve genç katılımcılar için bireysel araştırma konularını keşfedebilecekleri eğitime uygun fiziksel alanları kapsayan bir stüdyo ortamı oluşturmayı amaçlamaktadır. Tüm katılımcıların ortak paydası, kentleşmiş bir toplumda gün geçtikçe daha karmaşık hale gelen tasarım ve mekân üretimi konularının etkilerini araştırmak ve keşfetmektir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :