Afet ve Korumanın Helisel Döngüsü

mimarizm.com / 24 Mayıs 2023
AURA İstanbul, 27 Mayıs Cumartesi günü Prof. Dr. Zeynep Gül Ünal’ı "Afet ve Korumanın Helisel Döngüsü" başlıklı konuşmasıyla ağırlıyor.

Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul’un, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından, Bahar’23 dönemi boyunca bilimin yol göstericiliğinde gerçekleşen ve yaşam çevremizi şekillendiren disiplinlerarası araştırma ve uygulamaları gündeme taşıyan “Deprem” konferansları serisi devam ediyor.

27 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00’da düzenlenecek olan serinin altıncı konferansına, ICOMOS (International Council on Monuments and Sites) Uluslararası Başkan Yardımcısı, ICORP (International Scientific Committee on Risk Preparedness) Türkiye Başkanı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Gül Ünal "Afet ve Korumanın Helisel Döngüsü" başlıklı konuşmasıyla konuk oluyor.

DYO Boya desteğiyle düzenlenen etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsizdir. Kontenjanın sınırlı olduğu etkinlik için kayıt gereklidir.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayın.

 

*

Zeynep Gül Ünal hakkında

Prof. Dr. Zeynep Gül Ünal, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretimi Üyesidir. Kültür varlıklarının korunması, afetler ve yeni nesil çatışma ortamların- da kültür mirasına yönelik risklerin yönetimi konularında çalışmaktadır. Prof. Dr. Ünal WMF Dünya Miras Fonu 2023 “Watch Award - Onur Ödülü” sahibidir.

UNESCOICOMOSICCROM FAR Programı, NATO SAI gibi Uluslararası organizasyonların konu ile ilgili programlarının çalışma grubu, görev gücü, eğitim ve saha tatbikatlarına katkı sağlamaktadır. AFAD Danışma Kurulu Üyeliği, ICOMOS Uluslararası Başkan Yardımcılığı, ICORP Risklere Hazırlık Bilimsel Komitesi Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Ünal, 2021 yılında ICOMOS Uluslararası tarafından oluşturulan Kriz İzleme ve Müdahale Çalışma Grubu’nun Koordinatörlüğü görevine getirilmiştir. Prof. Dr. Ünal, Afet Durumlarında Kültür Varlıklarının Korunması temalı Nepal, Mali, Pakistan, Hindistan, Türkiye ve Brezilya’da çekilen ICORP On The Road Belgesellerinin yönetmenidir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :