“21. Yüzyıl İçin Mimarlık Tarihi - Kitaptan Okumalar”

mimarizm.com / 25 Ocak 2019
Şevki Pekin’in gerçekleştireceği "21. Yüzyıl İçin Mimarlık Tarihi - Kitaptan Okumalar” başlıklı söyleşi 29 Ocak Salı günü Mimarlar Derneği 1927’de.

21. Yüzyıl İçin Mimarlık Tarihi - Kitaptan Okumalar başlıklı etkinlikte Şevki Pekin, üzerinde çalıştığı ve henüz basılmamış olan 21. Yüzyıl için Mimarlık Tarihi başlıklı kitabından bölümleri görseller eşliğinde paylaşacak.

Etkinlik 29 Ocak Salı günü saat 19:30’da başlayacak.

*

Şevki Pekin hakkında

1946’da İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimine İstanbul'da Galatasaray Lisesi'nde başladı ve İstanbul'da Robert Koleji'nde tamamladı. Mimarlık diplomasını Viyana Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nden (Prof. E. A. Plischke) aldı. Mimarlık çalışmalarını 1974 yılından itibaren Şevki Pekin Mimarlık ve İnşaat Ltd. Şirketi’nde sürdürmektedir.

Viyana Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Prof Baravalle ödülü (Viyana, 1973);  Avusturya Mimarlar Cemiyeti Josef Frank ödülü (1974); TMMOB Ulusal Mimarlık yapı ödülü 1996 (2000); TMMOB Ulusal Mimarlık proje ödülü 1996 (2002); TMMOB Büyük Sinan ödülü (2018) gibi bir çok ulusal ve uluslararası ödülün sahibidir. İstanbul, Viyana, Torino, Brüksel, Jakarta, Moskova, Güney Avusturya’da kişisel ve  karma sergiler açmış; Bursa Uludağ Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Viyana Güzel Sanatlar Akademisinde öğretim görevleri almıştır. Mimarlar Derneği 1927,  Ortadoğu Teknik Üniversitesi,  Bursa ve İzmir Mimarlar Odası, Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, NY Cooper Union ve benzeri  kuruluşlarda çeşitli konferanslarda yer almış ve jüri üyeliklerinde bulunmuştur.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :