2011 Betonart Mimarlık Yaz Okulu

mimarizm.com / 06 Haziran 2011
2011 Betonart Mimarlık Yaz Okulu


Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin
(TÇMB) mimarlara yönelik olarak yayımladığı Betonart dergisinin, çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini arttırmak amacıyla, mimarlık bölümü öğrencileri için düzenlediği 2011 Betonart Mimarlık Yaz Okulu, 08 – 22 Temmuz 2011 tarihleri arasında Çanakkale'de gerçekleştiriliyor.

2011 Betonart Mimarlık Yaz Okulu'nun bu yıl proje konsepti "Yeri Tasarlamak" olarak belirlendi. Banu Binat, Deniz Güner, Ferhan Yalçın,Sait Ali Köknar, Filiz Şahin, Büşra Al gibi isimlerin moderatörlük yapacağı atölyenin koordinatörülüğünü Handan Kırımtay üstleniyor.2011 Betonart Yaz Okulu'nun küratörlüğünü yapan Can Kaya konsepti şöyle açıklıyor: "2007 yılında "Karşıla(ş)ma" konseptli Betonart Yaz Okulu'nun ardından, bu sene yine uygulamaya dönük bir yaz okulu süreci bekliyor bizleri. Bu sene düşünülen, bir köyü ikiye bölen yol üzerinde bulunan bekleme, birikme ve dinlenme gibi işlevleri üstlenen kamusal alana yönelik bir düzenleme yapmak. Bu düzenlemeyi yaparken çıkış noktamız "yer (zemin)". Yani, tüm bu işlevleri bir arada tutan aynı zamanda ayrıştıran veya sınırlarını bulanıklaştırma potansiyeline sahip olan zemin."

2011 Betonart Mimarlık Yaz Okulu'na Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Mimarlık Bölümü 3. sınıftan 4. sınıfa geçmiş mimarlık öğrencilerinden birer öğrenci seçilerek alınacaktır. Öğrencilerin konaklama ve yemek ücretleri Betonart tarafından karşılanacaktır.

2011 Betonart Mimarlık Yaz Okulu'na katılmak isteyen öğrencilerin www.tcma.org.tr ‘den temin edecekleri katılım formlarını en geç 8 Haziran 2011 tarihine kadar betonart@tcma.org.tr adreslerine iletmeleri gerekmektedir. Programa seçilen öğrencilere duyurum 14 Haziran 2011 tarihine kadar e-mail ile yapılacaktır.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :