18:45 Konuşmaları | İyi Günler, Kötü Günler

mimarizm.com / 31 Ocak 2020
Kuzguncuk İskelesi'nde gerçekleşen 18:45 Konuşmaları'nın 6 Şubat akşamı konuğu "İyi Günler, Kötü Günler" başlıklı konuşmasıyla Grafik Tasarımcı Kibele Yarman...

Duyguların tarihi insan kadar eskidir. Yine de duyguların nasıl ifade edileceği konusu insanların zihnini kurcalamış ve yüzyıllardır bu probleme çözüm aranmıştır. Ucu açık bir konu olan duyguların ifadesi üzerine çalışırken tasarımcılar süreç içinde iyi günler yaşadığı gibi zorluklarla da karşılaşabilmektedirler. Bilgilerin ve duyguların ifadesi üzerine düşünüp üreten Kibele Yarman; posterler, kitap kapakları ve kimlik tasarımlarını hazırlarken nelerle karşılaştığını, iyi günlerini ve kötü günlerini anlatacağı konuşma 6 Şubat 2020 Perşembe günü 18.45’te İskele’de!

Kayıt için tıklayın

*

Eren Su Kibele Yarman, Bilkent Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Masterını School of Visual Arts'ta tamamladıktan sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Yarman, uluslararası birçok sergiye katılmış ve çalışmalarıyla AIGA, European Design Awards, GMK, Graphis ödüllerine layık görülmüş. Üretimlerine galeriler, yayın evleri ve dergi işbirlikleriyle devam eden tasarımcı aynı zamanda Bilkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :