1. Uluslararası Su ile Yaşama Dair Tasarım Sempozyumu

mimarizm.com / 18 Haziran 2019
Beykent Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık İngilizce Bölümü’nün ev sahipliğini yaptığı, 1. Uluslararası Su ile Yaşama Dair Tasarım Sempozyumu 9-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Sempozyuma özetlerin son gönderilme tarihi 25 Haziran 2019'a dek uzatılmıştır.

1. Uluslararası Su ile Yaşama Dair Tasarım Sempozyumu kapsamında, su ile entegre edilmiş mekanlardan, yüzer yerel yapı modellerine kadar su ile birlikte düşünülmüş tasarım biçimleri tartışılacaktır. Dünyanın sürdürülebilirlik sorunlarına bir cevap olarak, ekonomik, sosyo-kültürel ve ekolojik yönlerden, su ile yaşamanın öneminin anlaşılması büyüktür. “İklim değişikliği kuşağının” tasarımcıları ve mühendisleri olarak, geçmişe, şimdiye ve geleceğe bakarak, tasarımlarımıza uygulayabildiğimiz, tasarımlarımız üzerinden bilgi verebileceğimiz üretimleri, su ile bağdaştırmak sorumluluklarımız arasındadır.

Tasarımcılar, mimarlar, mühendisler, sosyologlar, öğrenciler ve iklim değişikliğine duyarlı çözüm üretme ihtiyacı duyan herkesi suya odaklanan tasarımlarıyla birlikte, sürdürülebilir bir dünya için sempozyuma davetlidir. İstanbul'da düzenlenecek sempozyuma kayıt ücretsizdir. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Önemli tarihler ve son teslim tarihleri
Özetlerin gönderilmesi için son tarih
(350 kelime): 25 Haziran 2019
Makale gönderimi için son tarih: 8 Temmuz 2019


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :