Uluslararası Mimarlık Kuramı Sempozyumu ARCHTHEO 2011

mimarizm.com / 09 Mayıs 2011
Uluslararası Mimarlık Kuramı Sempozyumu ARCHTHEO 2011

Uluslararası Mimarlık Kuramı Sempozyumu ARCHTHEO 2011, 23-26 Kasım 2011 tarihlerinde mimarlık kuramı alanında pek çok önemli akademisyeni İstanbul'da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde (MSGSÜ) buluşturacak.

Mimarlık kuramı disiplininin, özerk bir düşünsel üretim alanı olarak inşa edilmesinin önemli bir ihtiyaç olarak önümüzde durduğu saptamasıyla yola çıkan ve "Kuram için Kuram" alt başlığıyla gerçekleşecek olan sempozyum, kuramın güzelliğini yeniden keşfetmeyi ve her boyutuyla mimari düşüncenin izini sürmeyi amaçlıyor.

Fransa'dan son dönemin önemli avant-garde mimarlarından François Roche, ABD'den "Fate of Place"in  yazarı ve felsefeci Prof. Dr. Edward Casey, Berlin Teknik Üniversitesi'nden mimarlık kuramı kürsüsü başkanı Prof. Dr. Fritz Neumeyer ve özellikle "Superdutch" kitabıyla Hollanda'da son dönemin iyi tanınan mimarlık eleştirmenlerinden Bart Lootsma, ARCHTHEO 2011'e davetli konuşmacı olarak katılacak.

MSGSÜ ve Doğu Akdeniz Akademik Araştırmalar Merkezi ( DAKAM) işbirliğiyle düzenlenen sempozyuma, 29 Mayıs 2011'e kadar bildiri özetleri yollanabilir.

Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :