International Journal of Education in Architecture and Design (IJEAD)

mimarizm.com / 28 Ocak 2020
Yayın hayatına Mart 2020’de başlayacak, mimarlık ve tasarım eğitimi kapsamında akademik bir platform olmayı hedefleyen International Journal of Education in Architecture and Design dergisine son makale gönderim tarihi 15 Şubat 2020.

International Journal of Education in Architecture and Design (IJEAD) dergisi yayın hayatına Mart 2020’de başlayacak. IJEAD, mimarlık ve tasarım eğitimi kapsamında çeşitli yaklaşımları, örnekleri, deneyleri, denemeleri aktaran ve sunan bir akademik platform olmayı hedefliyor. Dergi, mimarlık, iç mimarlık, tasarım, kentsel tasarım, kentsel planlama, endüstriyel tasarım, peyzaj tasarımı gibi mekanla ilintili disiplinlere dair eğitim ile ilgilenenler değerli bir kaynak olacak.

Derginin temel hedefleri:  

- Mimarlık ve tasarım eğitiminin kalitesi üzerine yapılacak olan anlamlı tartışmalar için bir platform oluşturmak.

- Mimarlık ve tasarım alanlarda, müfredat modellerini, ders izlencelerini, formel ve enformel çalışmaları, deneysel çalışmaları, eğitimin kalitesinin ölçülmesi / değerlendirilmesi çalışmalarını içeren bir ortam sağlamak.  

- Mimari mekan ile ilişkili olarak, öğrenme, öğretme ve yaratıcılığa dair düşünme ve uygulama biçimlerini açığa çıkaran bir aracı olmak.  

International Journal of Education in Architecture and Design (IJEAD), elektronik, uluslararası, kör-hakem değerlendirme sistemi ile çalışan, açık-erişim anlayışı ile makale yayımlayan bilimsel bir dergidir.  

Dergi, Mart ve Eylül aylarında olmak üzere, yılda iki kez yayımlanır. Yalnızca İngilizce dilindeki makaleler kabul edilir. Makalenin yüklenmesi, değerlendirilmesi ve yayımlanması aşamalarının hiçbirinde yazarlardan ücret talep edilmez ve yazarlara ücret ödenmez.

Araştırma makaleleri, tartışma makaleleri ve derleme makaleleri kabul edilir. Gönderilecek çalışmalar, niceliksel ya da niteliksel yöntemlerle oluşturulmuş, teorik, deneysel, uygulamalı veya metodolojik çalışmalar olabilir.

Makale göndermek için tıklayın

 

*  

Sahibi ve Baş Editör: Emine Köseoğlu

Yardımcı Editörler: James Thompson, Saadet Tuğçe Tezer, Kimberly Connerton, Eren Kürkçüoğlu

Teknik Editörler: Müge Yorgancı, Adil Ömer Çamaş, Gizem Dural, Ersan Yıldız

Uluslararası Danışma Kurulu: Ashraf Salama, Robert Špaček, Paramita Atmodiwirjo, Lisa Findley, Fang Xu, Meghal Arya, Claudia Westermann, Irina Tarasova, Ana María Moya Pellitero, Ayfer Aytuğ, Pınar Dinç Kalaycı, Rengin Ünver, Şengül Öymen Gür, K. Kutgün Eyüpgiller, Canan Girgin, Berin Gür, Nevnihal Erdoğan, Neşe Yüğrük Akdağ, Nur Urfalıoğlu, Görün Arun, İbrahim Numan, Salih Ofluoğlu, Burçin Cem Arabacıoğlu, Neslihan Dostoğlu, Ayşen Ciravoğlu, Polat Darçın, Hikmet Sivri Gökmen, Ayşe Sirel, Ülkü İnceköse, Saitali Köknar, Çiğdem Canbay Türkyılmaz, Olgu Çalışkan, Selin Yıldız


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :