İÇLİS-III I İç Mimarlık Lisansüstü Çalışmalar Sempozyumu-III

mimarizm.com / 21 Kasım 2019
İÇLİS-III I İç Mimarlık Lisansüstü Çalışmalar Sempozyumu-III 20-21 Şubat 2020 tarihlerinde Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleşecektir. Bildiri özetlerinin gönderilmesi için son tarih ise 25 Kasım 2019.

Türkiye’de, İç Mimarlık Alanı’nda 1980’li yıllardan beri yapılmakta olan yüksek lisans, doktora/sanatta yeterlilik gibi farklı düzeylerdeki lisansüstü tez çalışmaları, önemli bir bilgi birikiminin oluşmasına ve bilimsel araştırma geleneğinin yaygınlaşmasına katkı sağlamıştır.

Bu amaçla, İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimari Tasarım Uluslararası Yüksek Lisans Programı-IMIAD’ın önderliğinde ve İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün ev sahipliğinde “İÇLİS I İç Mimarlık Lisansüstü Çalışmalar Sempozyumu-I” (2016) ve “İÇLİS-II I İç Mimarlık Lisansüstü Çalışmalar Sempozyumu-II” (2017), başarıyla hayata geçirilip tamamlanmıştır.

İÇLİS-III I İç Mimarlık Lisansüstü Çalışmalar Sempozyumu-III, Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ev sahipliğinde ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile Yaşar Üniversitesi işbirliğinde, 20-21 Şubat 2020 tarihlerinde Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir.

Sempozyumun Amacı
İç Mimarlık ile ilgili konularda üretilen lisansüstü tez çalışmalarının paylaşıldığı bir platform oluşturmaktır. Genç araştırmacıların tez çalışmalarının paylaşıldığı bir tartışma ortamının, araştırma alanlarını belirlemek, ihtiyaç duyulan konu alanlarını ve araştırma potansiyellerini açığa çıkartmak anlamında yararlı olacağı düşünülmektedir.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti-KKTC’de, İç Mimarlık ile ilgili konularda lisansüstü eğitimlerini tamamlamış / tamamlamak üzere olan genç araştırmacılar ve danışmanları, etkinliğe davetlidir. Sempozyumda sunulacak bildiriler, e-bildiri kitabı olarak yayınlanacaktır. Sunum, özet ve tam metin bildiri dili Türkçe veya İngilizce olabilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :