Ankara Araştırmaları Dergisi Makale Çağrısı Uzatıldı

mimarizm.com / 05 Temmuz 2022
VEKAM'ın altı ayda bir yayımlanan Ankara Araştırmaları Dergisi'nin 20. sayısına makale gönderimi için son tarih 30 Ağustos 2022 olarak güncellendi.

Ankara Araştırmaları Dergisi, 20. sayısında yayımlanmak üzere Ankara’yı merkez alan disiplinler arası makalele gönderimi açık çağrıda bulunuyor.

Ankara Araştırmaları Dergisi, yılda 2 sayı olmak üzere, disiplinlerarası nitelikte, Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılmış makalelere yer verilen hakemli bir dergidir. Derginin ilk bölümünde özgün araştırma makaleleri, ikinci bölümünde ise görüş yazıları yayımlanmaktadır.

Amaç ve Kapsam

Ankara Araştırmaları Dergisi, bilimsel yöntemlerle Ankara’nın kentsel unsurlarına dair yeni veriler ortaya koyan farklı disiplinlerden akademik çalışmalar için bir platform oluşturmayı ve bu çalışmaları kamuoyu ile paylaşmayı amaçlamaktadır.

Dergi, Ankara kentinin tarihsel, kültürel, siyasal, ekonomik gelişimini, jeolojik dönüşümünü ve günümüz kentsel sorunlarını farklı disiplinlerin kendi bilimsel yöntem ve yaklaşımlarıyla ortaya koyan, tartışan, özgün araştırma makalelerine ve görüş yazılarına yer vermektedir.

30 Ağustos 2022 tarihine kadar makale gönderilebilecek çağrı hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :