Rainforest Cafe

E. Seda Kayım / 04 Temmuz 2008
Uluslararası bir restoranlar zinciri olan Rainforest Cafe'nin Türkiye'deki ilk mekanı İstinye Park'ta hizmete girdi. Açıldığı ilk günden bu yana farklı konsepti, kaliteli ve yetkin menüsü, profesyonel hizmet anlayışıyla dikkat çeken Rainforest Cafe'ye bir de biz uğradık.

 

Rainforest Cafe, uluslararası bir restoranlar zinciri. Dünya çapında 36 şubesi bulunan Rainforest Cafe'nin Türkiye'deki ilk mekanı da İstinye Park'ta hizmete girdi. Açıldığı ilk günden bu yana farklı konsepti, kaliteli ve yetkin menüsü, profesyonel hizmet anlayışıyla dikkat çeken Rainforest Cafe'ye bir de biz uğradık. Hem restaurantın lezzetli yemeklerinden tattık, hem de projenin mimarları Özer Önkal, Önder Kul ve Sinan Paker ile zencefilli limonata ve ‘Very Berry Margaritha' içerek, her yarım saatte bir gök gürültüleri, fil ve orman sesleri ile yağmur şakırtılarının eşlik ettiği oldukça keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.


Her ne kadar söyleşi sırasında, mimarlar ve mekanın Genel Müdürü Adnan Sözmen, Rainforest Cafe'nin bir gastronomi noktası olarak ortaya koyduğu bütüncül tasarım nesnesi hakkında "amatör ruhla profesyonel hizmet" mi, yoksa "profesyonel ruhla amatör heyecanı" mı paylaştığını tartışmış olsalar da, Rainforest Cafe'nin profesyonel bir hizmetler bütünü ortaya koyduğu tartışılmaz. Evet, mimari anlamda oldukça karmaşık ve yorucu bir kurguya sahip ve evet, bir yağmur ormanı simülasyonunda yemek yemek herkes için çok çekici bir fikir olmayabilir. Ancak Rainforest Cafe, servis görevlilerinden standardize mimari dekorasyonuna, menü seçeneklerinden profesyonel mutfak ünitesine ve arkasında barındırdığı dev yan hizmet fasiliteleriyle gerçekten örnek bir işletme. 7'den 70'e uzanan müşteri kitlesi ve oradan çıkmamak için ayaklarını sürüyen çocuklar da bunun bir göstergesi olsa gerek...

Size, bu ay bir değişiklik yaparak, mekana dair gözlemlerimizi değil, onun her taşı, her yaprağı ve her hayvanıyla uğraşmış mimarların ve yetkinleştirmeye çabalayan genel müdürünün içten anlatımlarını sunuyoruz.

Bu haberdeki tüm katkılarından ötürü M. Can Tanyeli'ye teşekkürlerimi sunarım.


İstinye Park Rainforest Cafe'de Bir Akşamüstü Yemeği
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :