Galata'da 23 Nisan... Ve Cafe Biberon Jewellery&Coffee Shop

Banu Safran / 13 Mayıs 2016
Banu Safran bu kez Galata’daki sevimli ve enerjisi yüksek bir mekânı keşfe çıkıyor: Tataribey ile Hoca Ali sokaklarının tam kesiştiği noktada yer alan Cafe Biberon Jewellery and Coffee Shop hem lezzetli atıştırmalıklar deneyebileceğiniz bir cafe, hem de bir takı tasarımı atölyesi…

Bu aralar bir Galata yapasım vardı. Hazır havalar güzelken rahat rahat gezmek iyi bir fikir gibiydi. Tam bunları düşünürken Facebook’ ta bir etkinlik gözüme çarptı. 21 Nisan günü tasarımcı sevgili Janset Bilgin,’ 23 Nisanı gelin beraber kutlayalım’ diyordu. Bu benim için bir işaret olmalıydı.
 

galata

O sabah arkadaşımla kahvaltıda günü planlarken o ‘atölyeye gideceğim sen?’ dediğin de aklıma Galata düştü ve tabii ki Janset ‘in teklifi… Hemen organize olup yola düştüm.
Keyifli bir deniz yolculuğu, tünel derken yukardan aşağıya yavaş yavaş salınarak dükkânlara bakına bakına meydana indim. Buranın havası hep başka gelmiştir bana, san ki parçalarımdan biri burada tamamlanıyormuş gibi hissederim. Kulenin gölgesinde bir yerde oturup kahve içerek soluklandım.
Serdar-ı Ekrem’e doğru yöneldiğimde vakit öğlen üzeriydi. Sokak renklenmiş balonlar, süsler, güler yüzlü insanlar tam bir bayram sokağı…
Spontane gelişmiş hızlıca büyümüş bir fikir olmasına rağmen civar esnaftan da ciddi bir destekle o gün müthiş bir planlamayla şölene dönüşmüş… Serdar-ı ekrem ve Tatarbeyi Sokak renklenmiş.

Işık saçan böyle güzel yürekli insanlar bir araya gelince bayram bayramlığını hatırlıyor demek ki…
Çocuğunu kapan gelmiş; topaçlar rengârenk balonlar, şekerlemeler hatta hatıra fotoğraf köşesi bile unutulmamış… Sanki bir film dekoru gibiydi. Çocuk olmayı o neşeyi keyif ettim desem yeridir. 

Gelelim bize ev sahipliği yapan Biberon cafe’ye; Tataribey Sokak ile Hoca Ali sokağın tam kesiştiği yerde; Janset Bilgin; tasarım atölyesini sergi alanı ve cafe ile birleştirmiş. Oldukça sevimli ve enerjisi yüksek bir mekân… Aydınlık, ferah; seçilen renkler ve ürünler mekânı çok sıcak hissettiriyor. Dükkânın bir köşesinde olan açık mutfakta Janset’in ortağı Berrin Demircioğlu harikalar yaratıyor. Taze ve cezbedici bütün lezzetler civar esnafında dilinde. Güzel kahveleri, nefis kekleri kurabiyeleri var. Özellikle browni, çilekli turta ve ıspanaklı kişleri tavsiyemdir. Bunun dışında günlük farklı reçetelerde sunuluyor. Şef Berrin o gün nasıl bir ruh halinde ise menüye sürprizler şeklinde yansıyor. Sabah saatlerinde zengin bir kahvaltı reçeteleri de var. Hatta Muhlama bile yiyebilirsiniz. 

Şirin bir cafede nefis lezzetler eşliğinde Janset’in tasarımlarına doya doya bakabiliyorsunuz. Üstelik geleni gideni eksik olmadığı içinde oldukça eğlenceli bir yer. 

Akşam olduğunda vaktin nasıl geçtiğini anlamadığımı fark ettim.23 Nisan için bir mahallenin bütün esnafıyla toplanıp organize olup çocuklarımıza kucak açması ve bir şölen yaşatması çok umut vericiydi. Bu umudun bütün hayatımıza ışık vermesi dileğiyle…

Cafe Biberon Jewellery And Coffee Shop

A: Tataribey Sok. No:34 Galata/İstanbul

T: (0212) 2431224
 
 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :