Uygur Mimarlık, 2A_Asian Architecture Awards'dan İki Ödülle Ayrıldı

mimarizm.com / 30 Ekim 2015
İran’da bulunan ve daha çok Ortadoğu ve Asya ülkelerinde takip edilen 2A Architecture & Art dergisinin düzenlediği 2A_Asian Architecture Awards 2015 (2AAAA) yarışmasında, Uygur Mimarlık iki ayrı kategoride birincilik aldı. 

21 ülkeden 613 ayrı projenin 7 ayrı kategoride yarıştığı Asya Mimarlık Ödülleri’nde 400'e yakın projenin başvuru kriterlerini karşıladığı belirlendi. Jürinin ilk değerlendirmesinde 145 proje final aşamasına katılmak üzere davet edildi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Taşkışla kampüsünde yapılan son jüri değerlendirmesi sonucunda kategorilere göre 51 ayrı proje ödüle layık görüldü.

Uygur Mimarlık, “Eski-Yeni, yeniden kullanım ve renovasyon ve restorasyon” kategorisinde birinciliği Ankara’da 2010 yılında kullanıma açılan CER Modern Çağdaş Sanatlar Merkezi ile kazandı. 

Ofis ayrıca “Kentsel Projeler, Peyzaj ve Kamusal Mekanlar” kategorisinde Gelibolu Yarımadası Üç Şehitlik projesi ile de birinci gelerek, Asya Mimarlık Ödülleri’nde farklı kategorilerde iki birincilik ödülünü kazanan tek mimarlık ofisi olarak önemli bir başarıya imza attı.

Ödül programı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :