Uludağ Maden Suyu 100 Yılın Etiketlerini Seçti

mimarizm.com / 21 Haziran 2013Uludağ İçecek tarafından, Uludağ Doğal Maden Suyu kaynağının işletme ruhsatının alınmasının 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde üniversite öğrencileri arasında düzenlenen etiket tasarım yarışmasının sonuçları açıklandı.


Yarışmada tasarımlarıyla Bora Mesut Palas birinci, Ömer Faruk Güven ikinci, Busayr İlhan ve Aslıhan Tatlıgil üçüncü oldu. Uludağ Doğal Maden Suyu 100. Yıl Etiket Tasarımı Yarışması'nın birincisi ödül olarak Londra Tasarım Haftası için özel seyahat paketi, ikincisi Apple Macbook Pro ve üçüncülüğü paylaşan iki yarışmacı da Wacom Intous tablet kazandı.Dereceye giren öğrencilerin etiket tasarımları, önümüzdeki dönemde Uludağ Doğal Maden Suyu'nun sınırlı sayıda üretimi yapılacak özel kutularında tüketicilerle buluşacak.

Uludağ Doğal Maden Suyu 100. Yıl Etiket Tasarımı Yarışması'na gençlerin gösterdiği ilgiden mutlu olduklarını belirten Uludağ İçecek Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin şunları söyledi:

"Uludağ Doğal Maden Suyu 7'den 70'e, kuşaktan kuşağa değerini koruyan, yaşam kültürü haline gelen bir ürün. Kaynağımızın işletme ruhsatının alınmasının 100. yılını kutlamak amacıyla düzenlediğimiz lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik bu yarışma bizim için çok anlamlıydı. Yarışmada dereceye girenleri 100'e yakın tasarım arasından seçtik. Yarışmaya olan yoğun ilgi 100 yıldır olduğu gibi, 100 yıl sonra da Uludağ Doğal Maden Suyu'nun bir yaşam kültürü olarak kalacağına dair inancımızı pekiştirdi. İletişimimize güç katan yarışmamıza gösterilen ilgiden çok memnunuz. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve bize desteklerini esirgemeyen jüri üyelerimize çok teşekkür ederiz."Yarışmanın jürisinde DiceKayek markası yaratıcılarından Ece Ege, fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ambalaj Sektör Temsilcisi Aslıhan Arıkan, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Üyesi ve endüstri tasarımcısı akademisyen Dr. Oya Akman, Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi Ajans Başkanı Kayhan Şardan ve Uludağ İçecek Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin görev aldı. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :