Rekor Katılımdan 'Betonik Fikirler' Çıktı

mimarizm.com / 16 Mayıs 2013

Türkiye'nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından, üniversite öğrencilerini sektörle tanıştırmak ve yaratıcı fikirleri değerlendirmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Betonik Fikirler Proje Tasarım Yarışması'nın sonuçları, 15 Mayıs Çarşamba günü Sabancı Center'da gerçekleşen ödül töreninde açıklandı. Törene, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı ve Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal'ın yanı sıra Betonik Fikirler Proje Yarışması jüri üyeleri ve finale kalan öğrenciler katıldı.

'Betonda farkındalık yarat, hayat değer kat' sloganıyla gerçekleştirilen yarışmaya bu yıl, Mimarlık ve İnşaat fakültelerinin yanı sıra Güzel Sanatlar, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, İktisat ve İletişim fakültelerinden lisans ve yüksek lisans öğrencileri de eklendi. Rekor katılım sağlanan 4. Betonik Fikirler Proje Tasarım Yarışması'na, 30'u aşkın üniversiteden 300 grup öğrenci başvurdu.

Gruplar halinde yarışan öğrenciler, bu seneki tema gereğince, yeni konut veya işyeri satın alacak tüketicilerde bilinci artıracak ve farkındalık yaratacak çözümler üreten projeler geliştirdiler.

Yarışmaya sunulan projeler, Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir (İstanbul Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. Halit Yaşa Ersoy (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Dr. T. Cüneyt Evirgen (Sabancı Üniversitesi, Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü), Temel Aksoy (Marka Danışmanı) ve Günseli Özen Ocakoğlu (Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni) tarafından değerlendirildi.

Birinci Grup Brüt'e, Akçansa'da staj armağanı...

Jüri değerlendirmesi sonucunda, ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nden dört öğrencinin oluşturduğu Grup Brüt birincilik ödülüne değer görüldü. İkinciliği Boğaziçi Üniversitesi'nden Bi'ton Fikir alırken; İstanbul Teknik, Bahçeşehir ve Süleyman Demirel üniversiteleri öğrencilerden oluşan karma grup Shke, yarışmayı üçüncü olarak tamamladı.

Grup Brüt üyeleri, birer iPad'in yanı sıra Akçansa'da staj imkanı kazandılar. İkinciye Teknosa'dan 3.000 TL değerinde hediye çeki, üçüncüye ise Teknosa'dan 1.500 TL değerinde hediye çeki verildi.

Göçmen: Bugünün 'uçuk' fikirleri gelecekte gerçek olacak


Mehmet Göçmen

Ödül töreninde konuşma yapan Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı ve Akçansa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, "Akçansa, Betonik Fikirler ile bir yandan sektöre yeni bir bakış açısı ve genç soluk kazandırırken, diğer yandan da geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin eğitimine katlı sağlıyor. Betonik Fikirler, üniversite öğrencileriyle sık sık farklı platformlarda bir araya gelmeye çalışan ve üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesine büyük önem veren Akçansa'nın bu anlayışının en güzel örneklerinden biridir." dedi.


Hakan Gürdal

Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal yarışmaya ilişkin olarak şu değerlendirmede bulundu: "Gençlerden, kişilerin konut veya iş yeri alırken markasını sorgulatacak, bilinci arttıracak ve farkındalık yaratacak pazarlama projeleri ve fikirleri üretmelerini istedik. Genç arkadaşlarımız da en temel yapı malzemelerinden betonu kullanarak birbirinden yaratıcı çözümler ürettiler. Akçansa olarak kurduğumuz sürdürülebilir dünya hayalimizin gençler tarafından paylaşıldığını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz."


Hakan Timur

Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Timur da "Bu seneki yarışmamızda sosyal medyayı etkin bir şekilde kullandık. Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Hele ki gençlere ulaşmak istiyorsanız yolunuzun sosyal medyadan geçmesi kaçınılmaz. Bu sebeple Facebook, Twitter ve Forum'larda oldukça aktif bir şekilde yer aldık ve Word of Mouth Marketing ile bu çalışmalarımızın sonucunu daha çok kişiye sesimizi duyurarak aldık. Finale kalan 10 grubumuz için düzenlediğimiz Etkin Sunum Becerileri eğitimi ile kendilerine bugün ve tüm kariyerleri boyunca fayda sağlayacak bir çalışma programı sunduk." şeklinde konuştu.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :