Gazbeton Heykel Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 14 Haziran 2010

Birincilik Ödülü


AKG Gazbeton, Bursa Zafer Plaza Alışveriş Merkezi ve Kültür Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğü tarafından, gençlerin hayal gücünü teşvik etmek ve Bursa'nın tarihi kültürel zenginliklerini farklı bir platforma taşımak amacıyla hayata geçirilen "Gazbeton Heykel Yarışması"nda sonuçlar açıklandı.

Bursa'da bulunan özel okullar arasında düzenlenen "Gazbeton Heykel Yarışması"nda gençler, binalarda yapı malzemesi olarak kullanılan gaz betonu Bursa ile özdeşleşmiş imgeleri kullanarak heykel ve rölyef haline getirdiler. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Aysun Diniz, Heykel Sanat Dalı Öğretim Üyesi Rengiz Sönmez, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Evrim Sırmalı, Mimar Aytül Küçük Özdemir ve Heykeltraş Bülent Ene'nin aralarında bulunduğu jüri üyeleri, eserler arasından seçim yapmakta zorlandı.


İkincilik ve üçüncülük ödülü

Gözenekli yapısı, kolay işlenebilme özelliği ve hafifliği ile inşaat sektörü dışında sanatsal eserler ve heykel yapımı için de ideal bir malzeme olan gazbeton ile çok sayıda okul tarafından yaratılan eserler arasında yapılan değerlendirme sonucunda "Özel Bursa Yeni Kültür İlköğretim Okulu" öğrencileri "Zerafet" isimli eserleriyle birinci seçildi.

"Özel Bahçeşehir Koleji" öğrencileri tarafından ustalıkla tasarlanan ve Bursa'nın sembollerinden biri olan "Dönüşüm İpek Böceği" isimli eser ikinciliğe, "Özel Şahinkaya Okulları" öğrencilerinin "Güzel Bursam" isimli eseri ise üçüncülüğe layık gördü. Yarışmaya "Suyun Şehri Aslan Ağzı" ismini verdikleri eserle katılan "Özel Kültür Okulları" ise yarışmada mansiyon almaya hak kazandı.


Mansiyon

Genç sanatçılar tarafından tasarlanan ve dereceye giren eserler bir ay boyunca Bursa Zafer Plaza'da ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören "Gazbeton Heykel Yarışması"nın geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

AKG Gazbeton Hakkında

Gazbeton sektöründe Türkiye'deki en geniş ürün yelpazesine sahip firmaların başında yer alan AKG Gazbeton, blok ürünler ve donatılı ürünler olmak üzere iki ana ürün çatısı altında üretim yapıyor. Blok ürün grubu olarak; düz duvar blokları, geçmeli duvar blokları, asmolen bloklar, u bloklar ve yalıtım plakaları üreten AKG Gazbeton, donatılı ürün grubu olarak ise duvar panelleri, çatı ve döşeme panelleri, lento ve söveler üretiyor.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :