Anka Vakfı 4. Açık Hava Heykel Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 20 Eylül 2022
Anka Vakfı 4. Açık Hava Heykel Yarışması'nda ödül almaya değer eserler açıklandı.

Anka (Turhan Anadolu Kültür ve Kalkınma) Vakfı tarafından, Erciyes Üniversitesi Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen "Bozkırın Ruhu Anka Vakfı 4. Açık Hava Heykel Yarışması"nın kazananları açıklandı.

Birinci: Uğur Ömer PEKİNCE - Dualite

“Doğum ve bereket ile ilişkilendirilen şişman kadın bedeniyle, sürdürebilirlik etkileşiminde olan plastik atığın (poşet) formunu sentezleyerek bir ikilik eleştirisi yaratmak istedim. Eserdeki ikilem, insanın doğanın yanında mı yoksa  arşısında mı olacağının sorunsalıdır”

İkinci: Cenan AKTAŞ - Hür Kadın

“Eser Kayserili yöre kadınları ve Antik kentlerin birleşimi ile oluşan bir proje çalışmasıdır. ‘’Kayseri (Kaisareia) Bereketli toprakların üzerindeki rüzgârın, toprakla birleşmesi ile Ruhu ‘’Hür’’ olmuş kuşların diyarı Kayseri.’’

Mansiyon: Gizem TÜRKDOĞAN - İçimizdeki Kurt

“İnsanın ikili doğasındaki karşıtların birliği ilkesiyle bütünleşmeyi ifade eder. Kurt pusuda bekleyen, gömülü kalmış içgüdüsel doğamızın özgün ve özlerindeki gölgesidir. Bilinç dışındaki tüm vahşi arzularımıza ve duygularımıza aittir. Vahşi benliğin ruhunu ve dünyamızı keşfettiğimiz zaman içsel duyum ve içsel biliş ete kemiğe bürünmeye hazırdır. Artık dönüşümün oluş evresindeyizdir.”


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :