2. Anadolu Cam Afiş Tasarım Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 21 Nisan 2014

Şişecam Topluluğu şirketlerinden Anadolu Cam tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Cam Ambalaj Sağlıklı Ambalaj' konulu afiş tasarım yarışmasının sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde 29 üniversitenin Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Bölümü öğrencilerinin başvuruda bulunduğu yarışmada, dereceye girenlerin ödülleri, 18 Nisan'da Rahmi M. Koç Müzesi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.


Cam ambalajın gerçek bir doğa dostu olduğu konusunda farkındalığın artırılması ve camın en sağlıklı ambalaj olduğuna dikkat çekmek amacıyla Anadolu Cam Sanayii A.Ş. tarafından düzenlenen ‘Cam Ambalaj Sağlıklı Ambalaj' konulu afiş tasarım yarışması sonuçlandı.

Anadolu Cam'ın genç tasarımcıları desteklemeyi amaçlayan ve bu yıl ikincisini düzenlediği afiş tasarım yarışmasının sonuçları 18 Nisan Cuma günü Rahmi M. Koç Müzesi'nde düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Törene Şişecam Cam Ambalaj Grubu Başkanı Abdullah Kılınç, Anadolu Cam Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Serdar Özer, öğrenciler, jüri üyeleri ve öğretim üyeleri katıldı.

29 üniversiteden 203 başvuru

Türkiye genelinde 29 üniversitenin Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Bölümü öğrencilerinin başvuruda bulunduğu yarışmanın jüri üyeleri ise Grafik Tasarımcı Aydın Erkmen (Jüri Başkanı), Grafik Tasarımcı Ali Batı, Anadolu Cam Ürün Tasarım Şefi Eda Yılmaz, Grafik Tasarımcı Ulaş Eryavuz, Grafik Tasarımcı Onur Bayiç ve Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Oya Akman'dan oluştu.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda; İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nden Ayşe Kaptan birinci ve Anadolu Üniversitesi'nden Cihat Yıldız ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Atatürk Üniversitesi'nden Sema Gürsoy aldı. Marmara Üniversitesi'nden Mehmet Güzel, Atatürk Üniversitesi'nden Meltem İşleyen ve Turgay Feyzi'nin tasarımları da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Birinci Ödül


İkinci Ödül


Üçüncü Ödül


MansiyonMansiyon


Mansiyon


Ödül kazanan afiş tasarımlarından yanı sıra sergilenmeye değer bulunan toplam 30 eser, 18 Nisan-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Rahmi M. Koç Müzesi'nde sergilenecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :