16. Allianz Fotoğraf Yarışması'nda "Çay Keyfi"ni Yaşatan Kareler Belirlendi

mimarizm.com / 06 Ekim 2009
"Çay Keyfi" temalı fotoğrafların yarıştığı 16. Allianz Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Yarışmanın siyah beyaz kategorisinin birincisi İzmir'den Selim Uçar Çam, renkli fotoğraf kategorisinin birincisi ise Mersin'den İsmet Danyeli oldu.

Fotoğraf sanatını sevdirmek, amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarını desteklemek amacıyla düzenlenen 16. Allianz Fotoğraf Yarışması'nın katılımcıları, "Çay Keyfi" temasını fotoğraf karelerine taşıdı. Yarışmaya bu yıl 512 fotoğraf sever, toplam 2148 eserle katıldı."Çay keyfinin 1001 türlü hali var" sloganıyla hayata geçirilen 16. Allianz Fotoğraf Yarışması'nda, "siyah-beyaz fotoğraf" dalında birinciliğe Selim Uçar Çam (İzmir) layık görüldü. Gökhan Bedir (Balıkesir) ve Uğurhan Betin (İstanbul) ise aynı dalda mansiyon ödüllerinin sahibi oldu.Renkli fotoğraf dalında ise birinciliğe İsmet Danyeli (Mersin) seçildi. Tacettin Yüksel (İstanbul) ve Ahmet Fatih Sönmez (Van) de renkli fotoğraf dalının mansiyon kazanan isimleri oldu. Yarışmada, her iki kategorideki birinciler 6 bin TL , mansiyon kazananlar ise 3 bin TL ödülün sahibi oldular.

Yarışmada ödüle ve sergilenmeye değer görülen eserler, öncelikle Allianz Oditoryum Fuayesi'nde ve ardından da 21 Kasım -17 Aralık 2009 tarihleri arasında Allianz Fotoğrafevi'nde fotoğraf severlerle buluşacak.

16. Allianz Fotoğraf Yarışması'nın jürisi, fotoğraf sanatçıları Ara Güler, Gülnur Sözmen, Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü Abdurrahman Antakyalı, Allianz Fotoğrafevi yöneticisi Hasan Şenyüksel, Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Kamil Fırat, Sabancı Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Murat Germen ve Allianz CEO'su George D. Sartorel'den oluşuyordu.

Allianz Hakkında

1890'da kurulan Allianz Grup, dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden ve finans hizmetleri sağlayıcılarından biridir. Allianz Grup 150.000'i aşkın çalışanıyla 70'in üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. Allianz 75 milyon müşterisine konut, kaza, yaşam, sağlık sigortası ve varlık yönetimi gibi alanlarda dünya genelinde hizmetler vermektedir. Şirket, sigorta alanında Alman pazarının lideridir ve Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri'nde güçlü bir uluslararası konuma sahiptir. Allianz Grup 2009 Haziran sonu itibariyle 35,5milyar Euro'luk öz sermayesi ve yönettiği 813 milyar Euro değerindeki üçüncü şahıslara ait varlıklarla dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biridir.

Allianz SE, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde lider sigorta şirketidir. Allianz, Çokuluslu Teşebbüsler İçin OECD Yönergeleri belgesinin yanı sıra Birleşmiş Milletler'in Küresel İlkeler Sözleşmesi prensiplerini desteklemektedir.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :