UICB Logo Yarışması

mimarizm.com / 16 Mayıs 2008

Uluslararası Yapı Merkezleri Birliği (UICB), kuruluşunun 50. yılında, vizyonunu ve hedeflerini yansıtacak yeni bir logo için tasarım yarışması düzenliyor. 6-9 Kasım 2008 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan 50. Yıl etkinlikleri sırasında ödül töreninin gerçekleştirileceği logo tasarım yarışması için son katılım tarihi 1 Ağustos 2008.

 

UICB, 1958 yılından beri, yapı ve inşaat endüstrileri için bilgi paylaşımı ve dokümantasyon konularında dünya çapında tüm yapı merkezleri arasında bir köprü görevi gören bir kuruluş. Bu kuruluş, kuruluşunun 50. yılında, vizyonunu ve hedeflerini yansıtacak yeni bir logo için tasarım yarışması düzenliyor.

 

Tüm bağımsız, amatör ve profesyonel tasarımcı ve firmalara açık olan yarışma, jürinin son değerlendirmesi dışında internet üzerinden yürütülecek. Katılım için her hangi bir ücretin talep edilmediği yarışmaya, tek kurum veya kişinin birden fazla tasarımla katılma şansı var.

 

Yarışmanın katılım şartları arasında ise, katılımcının özgün işini yollaması, her hangi bir yayın hakkını ihlal etmemesi ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması sayılabilir. Bunların haricinde logo tasarımlarının ‘UICB' ifadesini barındırmaları ve kuruluşun internet sayfasından da indirilebilecek ‘ev' sembolünü kullanmaları gerekiyor.

Başvuruların da internet üzerinden gerçekleştirileceği logo tasarım yarışmasının jüri üyeleri ise:

 

Gunnel Adlercreutz  -  Building Information Foundation RTS, Finlandiya
Markku Salmi  -  Building Information Ltd, Finlandiya
Jørn Vibe Andreasen  -  Byggecentrum - Danish Building Information Center, Danimarka
Johan Vyncke  -  Belgium Building Research Institute, Belçika
Rudolf Böhm  -  National Building Centre Brno, Çek Cumhuriyeti
Barış Onay - Yapı Endüstri Merkezi, Türkiye
 

Yarışma Takvimi:

Yarışmanın Duyurulması: 15 Nisan 2008

Son katılım tarihi: 1 Ağustos 2008

Kazananların İlanı:  6 Ekim 2008

Ödül Töreni:   6 Kasım 2008 – Yapı-Endüstri Merkezi, İstanbul (Ödül töreni, UICB'nin İstanbul'da gerçekleştirilecek 50. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecektir.)

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve başvuruda bulunmak için lütfen tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :