"Sınırlar Yörüngeler 13-14" Yarışması Başladı

mimarizm.com / 21 Şubat 2013

Türkiye'de güncel sanatın önemli adreslerinden biri olan Siemens Sanat tarafından, güncel sanatı ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla ilk kez 2007 yılında gerçekleştirilen 'Sınırlar Yörüngeler' yarışmasının bu yıl yedincisi düzenleniyor.

Başvuruları 4 Şubat 2013 tarihinde başlayan Sınırlar Yörüngeler 13-14' ün sergi değerlendirme kurulu; Çelenk Bafra (küratör, İstanbul Modern), Mürteza Fidan (Siemens Sanat danışmanı, Marmara Üniversitesi öğretim üyesi), Lora Sarıaslan (küratör, sanat tarihçisi), T. Melih Görgün (Siemens Sanat danışmanı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyesi) ve Ferhat Özgür'den (sanatçı, İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesi) oluşuyor.

Alan gözetmeksizin Türkiye'de eğitim gören tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan yarışmaya, hem bireysel hem de grup çalışmalarıyla katılabilmek mümkün. Başvuru sahipleri yarışmaya, kendilerini temsil edecek çalışma ve önerilerle başvurabiliyorlar.

Adayların, Siemens Sanat'ın web sitesi üzerinden yarışma başvuru formlarını doldurduktan sonra, başvuru dosyalarını 29 Mart 2013 Cuma günü saat 17.00'ye kadar Siemens Sanat'a ulaştırmaları gerekiyor.

 

 

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :