PROSteel 2016 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

mimarizm.com / 08 Mart 2016
Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından düzenlenen PROSteel 2016 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması devam ediyor. Başvuru süresinin uzatılması taleplerini değerlendiren PROSteel ekibi, son başvuru tarihini 29 Nisan’a kadar uzatma kararı aldı.


Ana sponsorluğunu Borusan Mannesmann’ın yaptığı, Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) organizasyonuyla düzenlenen PROSteel 2016 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması için öğrencilerden haftanın belirli günleri pazar yeri olarak kullanılacak, diğer zamanlarda kentin sosyal – kültürel ve sanatsal vb. etkinliklerine olanak verecek 2000 – 2500 m2 büyüklüğünde bir mekan tasarlamaları bekleniyor.

PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması;  katılan öğrencilerin çelik yapı tasarımı ve uygulamaları konusunda deneyim kazanmalarına destek olmayı ve bir yandan da Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin birlikte çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlıyor.Yarışma organizasyonunun yaptığı son açıklamaya göre; yarışmacıların projelerini en geç 29 Nisan 2016 Cuma günü saat 23.59’a kadar www.prosteel.org adresinin ilgili bölümüne 50 MB’ı aşmayacak şekilde tüm belge ve paftalarını hepsi tek bir dosya içinde zip dosyası olarak yüklemesi gerekiyor.

Baskı göndermek yok, her şey dijital!

Öğrencilere verilen para ödüllerinin yanı sıra bu yıl katılım masraflarını minimuma indirmek amacıyla, projeler doğrudan www.prosteel.org web sitesine yüklenebilecek ve İstanbul dışından katılarak son elemeye kalan proje sahiplerinin ödül törenine geliş-gidiş masrafları yarışma tarafından karşılanacak.

Yarışma Jürisi

PROSteel 2016'da farklı alanlardan önemli isimleri buluşturan bir jüri heyeti yer alıyor. Prof. Dr. Yüksek Mühendis Mimar Hasan Şener'in Başkan olduğu jüri; Yüksek Mimar Prof. Dr. Ayhan Usta, Mimar Cem Sorguç, İnşaat Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Selçuk İz, Yüksek Mimar Dr. Selim Velioğlu ve Yüksek Mühendis Mimar Yaşar Marulyalı'dan oluşuyor.

Ödüller

6 Mayıs 2016’da gerçekleşecek jüri değerlendirmesi sonrası açıklanacak sonuçlara göre kazanan takımlardan; birinci olacak ekibe 8 bin TL, ikinci ekibe 5 bin TL, üçüncü ekibe ise 3 bin 500 TL para ödülü verilecek. Bunun yanı sıra, tasarımlarında ağırlıklı olarak Borusan Mannesmann ürünleri kullanan ekiplerden biri 7 bin 500 TL tutarında Borusan Mannesmann Özel Ödülü'nün sahibi olacak. Ayrıca toplam 5 bin TL değerinde Mansiyon ve Teşvik ödülü verilecek. Son elemeye kalan projelerin katılımcılarına ise "PROSteel 2016 BAŞARILI KATILIM BELGESİ" verilecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :