PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

mimarizm.com / 23 Ekim 2013

Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) ve Borusan Mannesmann tarafından düzenlenen PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması başvuruya açıldı. Yarışmada tüm kategorilerde ödül miktarları artırıldı. Birincilik ödülünün 8 bin, Borusan Mannesmann Özel Ödülü'nün ise 7 bin 500 lira olacağı bu yılki yarışmanın konusu "Afet Konutları Çelik Sistem Tasarımı" olarak belirlendi.


                          


Ana sponsorluğunu Borusan Mannesmann'ın yaptığı PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması'na başvurular başladı. Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen yarışmanın organizasyonu Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından yapılıyor.

Öğrencilerin çelik malzemeyle yaratıcı çözümler geliştirerek, çelik yapı tasarımı ve uygulamaları konusunda deneyim kazanmalarına destek olmayı ve bir yandan da Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin birlikte çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlayan yarışmaya talep her geçen gün artıyor.

Konusu bu yıl "Afet Konutları Çelik Sistem Tasarımı" olarak belirlenen yarışmaya katılan ekiplerde en az bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği bölümü öğrencisi olması gerekiyor, ekipler en fazla 5 kişiden oluşabiliyor. Son başvuru tarihi 28 Mart 2014 olan yarışmada projelerin en geç 8 Nisan 2014 Salı günü saat 17:00'a kadar Yapı-Endüstri Merkezi'ne teslim edilmesi gerekiyor. Öğrencilerin danışman olarak öğretim üyelerinden destek alabilecekleri yarışmaya başvurular bu sene de Borusan Mannesmann facebook sayfasından yapılacak.


Prosteel jüri başkanlığına yeni isim

PROSteel 2014'te bu sene farklı alanlardan önemli isimleri buluşturan bir jüri yer alacak. Prof. Dr. Y. Mühendis Mimar Hasan Şener'in başkan olduğu jüri; Prof. Dr. Y. İnşaat Mühendisi Nesrin Yardımcı, Y. Mühendis Mimar Yaşar Marulyalı, Dr. Y. İnşaat Mühendisi Selçuk İz, Y. Mimar Kerem Erginoğlu, Prof. Dr. Y. Mimar Celal Abdi Güzer, Prof. Dr. Y. Mimar Ayhan Usta 'dan oluşuyor.


Öğrencileri rekor ödüller bekliyor


PROSteel 2014 Yarışması'nda bu sene rekor ödüller veriliyor. Birinci olacak ekibe 8.000 TL, ikinci ekibe 5.000 TL, üçüncü ekibe ise 3.500 TL para ödülü verilecek. Bunun yanı sıra, tasarımlarında ağırlıklı olarak Borusan Mannesmann ürünleri kullanan ekiplerden biri 7.500 TL tutarında Borusan Mannesmann Özel Ödülü'nün sahibi olacak. Ayrıca toplam 5 gruba da 5.000 TL değerinde Mansiyon ve Teşvik ödülü verilecek.


Yarışma Takvimi 
Yarışmanın İlanı: 24 Ekim 2013
Kayıt için Son Başvuru Tarihi: 28 Mart 2014
Soru Sorma Son Tarihi: 24 Ocak 2014
Soruların Yanıtlanması: 31 Ocak 2014
Proje Son Teslim Tarihi: 08 Nisan 2014
Jüri Değerlendirme Toplantısı: 14 Nisan 2014
Sonuçların Açıklanması: 18 Nisan 2014
Ödül Töreni: Duyurulacak

Yarışmanın sonuçları 18 Nisan Cuma 2014 tarihinde PROSteel, Türk Yapısal Çelik Derneği web sitelerinde ve Borusan Mannesmann facebook sayfasında açıklanacak.


Şartname için
tıklayınız.


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :