OzUCAD Logo Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 20 Mart 2017
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen OzUCAD Logo Tasarım Yarışması'nın son başvuru tarihi 24 Nisan 2017.

KONU VE AMAÇ
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü (OzU CAD – Ozyegin University Club of Architecture and Design) oluşturduğu paylaşımcı, kolektif ve eşitlikçi topluluğuyla, akademik öğrenimin yanında tasarım disiplinin gerektirdiği çeşitli yöntem, uygulama ve bilgi birikimini düzenlediği çeşitli etkinliklerle arttırmayı amaçlar. Böylelikle kümülatif yöntemle bir fakülte kültürü oluşturmayı kendine misyon edinmiştir. Bu yarışmayla kulübün kimliğini ve temsil ettiği değerleri kapsayacak ve yansıtacak nitelikte bir logo tasarımına sahip olması amaçlanmaktadır.

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ
Yarışmaya katılan tasarımların, katılımcılar tarafından, bu yarışma için üretilmiş ve özgün olmaları ilk koşuldur. Çalışmalar, kavramsal yaklaşım, estetik bütünlük ve konuya bağlılık açısından değerlendirilecektir. Kavramsal olarak amaca uygun tasarlanmış simgeler, şekiller, harfler ve-veya bunların birleşiminden oluşabilir. Tasarımda "OzU CAD" yazısı kullanılmalıdır.

LOGONUN KULLANIM ALANLARI
Yarışma sonucunda seçilecek logo tasarımı, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü etkinliklerinde, her türlü basılı malzemede, web sayfası ve sosyal medya platformlarında kullanılabilecektir. Bu nedenle tasarımda olası kullanım alanlarındaki çeşitlilik, bunlara bağlı olarak boyut ve renk uygulamada sınırlamalar göz önüne alınmalıdır.

KİMLER KATILABİLİR
Yarışmaya Özyeğin Üniversitesi öğrencileri katılabilir. Her katılımcı en fazla 3 adet tasarımla yarışmaya katılabilir. Yarışmacılar Yard. Doç. Dr. Özlem Özkal'ın logo tasarımı üzerine vereceği sunuma ve/veya sonrasında katılımcıların tasarımları üzerine geri bildirim toplantısı etkinliğine katılmış olmak zorunda değildir.

YARIŞMA TAKVİMİ
Yarışma İlanı: 17 Mart 2017
Geri bildirim toplantısı: 04 Nisan 2017
Teslim Tarihi: 24 Nisan 2017
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 25-30 Nisan 2017
Sonuçların İlan Edilmesi: 01 Mayıs 2017

SEÇİLİ KURUL
Yard. Doç. Dr. Özlem Özkal
Yard. Doç. Dr. Güliz Özorhon
Yard. Doç. Dr. Demet Mutman
Öğretim Üyesi Can Bora Sezer
Ercan Mutlu

ÖDÜLLER
Birincilik Ödülü: 3D Pen (3Doodler 2.0)
Mansiyon Ödülü (3 adet): 100 TL'lik Kıdem Sanat Hediye Çeki

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :