O’Art Sanat Yarışması

mimarizm.com / 10 Haziran 2016
Her disiplinden genç sanatçının katılımına açık O’ART Sanat Yarışması'nın son başvuru tarihi, 15 Haziran 2016.

Resim ve heykelde gelenekselin yanı sıra modern temsilcilere de mekan sağlayan O’Art, düzenlediği sanat yarışması ile genç sanatçılara yeni kapılar açacak. 

Kültür sanat hayatına geçtiğimiz yıl dahil olan O’Art Sanat Platformu, genç yeteneklere destek olmak amacıyla bir yarışma başlatıyor. Gören, hisseden, eleştiren, süzgeçten geçirerek yaratan ve hayatı zenginleştiren genç sanatçılara yeni kapılar açmak amacıyla düzenlenen O’Art Sanat Yarışması, her disiplinden sanatçıya açık.

Konu, teknik ve ebat sınırlaması olmayan yarışmaya 35 yaş altı tüm sanatçılar, daha önce herhangi bir yerde sergilenmemiş eserleriyle katılabilecekler.

Yarışmaya 15 Haziran’a kadar, odeabank.com.tr adresi üzerinden başvurulabilecek. Odeabank Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Aslı Alıveren, MSGSÜ Resim Bölümü’nden Prof. Aydın Ayan, MSGSÜ Sanat Tarihi Bölümü  / AICA International Sansür Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Burcu Pelvanoglu, Sanatçı Emre Zeytinoğlu, Genco Gülan, Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nden Doç. Dr. Marcus Graf ve O’Art Sanat Yönetmeni Özlem Alıcı’dan oluşan seçici kurulun belirleyeceği beş isim, başarı ödülü ile ödüllendirilecek.

Ön değerlendirme sonucu Seçici Kurul’un davet ettiği eserler 1 Temmuz - 1 Eylül tarihleri arasında O’Art'ın Etiler Nispetiye Caddesi'ndeki adresine elden teslim edilecek. Seçici Kurul, 1-7 Eylül tarihleri arasında toplanarak başarı ödülüne layık görülen ve sergilenecek eserleri belirleyecek.

Sonuçlar 22 Eylül 2016 tarihinde yapılacak sergi açılısında ilan edilecek. Kazananlar 10’ar bin TL ile ödüllendirilecek.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :