Mona, Metaverse Yarışması Renaissance'ı Başlattı

mimarizm.com / 13 Ocak 2022
Metaverse platformu Mona'nın, tasarımcıları, mimarları ve sanatçıları yeni sanal dünyalar yaratmaya çağırdığı dijital yarışma "Renaissance"ın son teslim tarihi 27 Ocak 2022.

@gebirgshang

Metaverse platformu Mona, tasarımcıları, mimarları ve sanatçıları yeni sanal dünyalar yaratmaya çağıran dijital bir yarışma olan Renaissance'ı başlattı. Yarışma, katılımcıları toplanma alanları, sergi alanları ve performans alanları olmak üzere üç temadan birine veya daha fazlasına odaklanan kendi metaverse'lerini oluşturmaya çağırıyor.

Mona, etkinliğin daha fazla tasarımcıyı, gerçek dünyaya paralel olarak var olan ve gelişmekte olan dijital evren metaverse için etkileşimli ve sosyal 3D ortamlar yaratmaya teşvik edeceğini umuyor. Mona'nın COO'su ve kurucu ortağı Matt Hoerl, "İnsanlık yakında sanal dünyalarda fiziksel dünyadan daha fazla zaman harcayabilir. Bu sanal alanların herkes için iyi ve yaşanabilir olması önemli." diyor.

Toplanma alanları kategorisi, katılımcıları buluşup fikir paylaşımına yönelik mekanlar oluşturmaya davet ederken sergi alanları kategorisi ise sanat eserlerinin sergileneceği alanlar talep ediyor. Üçüncü ve son kategoride ise, canlı dijital performanslar için bir etkinlik alanı tasarlanması bekleniyor.

Tasarımcılar, Rhino, Blender veya Gravity Sketch gibi 3B modelleme yazılımlarını kullanarak sanal dünyalarını oluşturabilecekler. Çalışmalar Mona'nın Unity Şablonu kullanılarak Unity'ye aktarılacak. Nihai gönderiler, Mona'nın çevrimiçi portalı kullanılarak kolayca dışa aktarılabilecek ve metaverse'de yayınlanabilecek biçiminde yapılacak.

27 Ocak 2022 gece yarısına (PST) kadar yüklenecek teslimler, açık kaynak araştırma ve geliştirme laboratuvarı Protocol Labs CEO'su Juan Benet de dahil olmak üzere endüstri uzmanlarından oluşan bir kurul tarafından değerlendirilecek ve kazananlar Şubat ayında duyurulacak.

En iyi 18 tasarım blok zincirinde Fungible-Tokens (NFT) olarak basılacak ve Protokol Labs tarafından 30.000 $'lık üç büyük ödül, 10.000 $'lık beş büyük ödül ve 3.000 $'lık on tasarım ödülü olmak üzere üç farklı ödül kategorisi için teklif verilecek.

Ayrıca her biri 1.000 $ tutarında 20 yaratıcı ödülü ve 300 $ tutarında 100 başvuru ödülüne ek olarak 30.000 $ topluluk bonus ödülü de yarışma kapsamında sunulacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :