Merhaba İzmir SMD I Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2022 Başvuru Tarihi Uzatıldı

mimarizm.com / 06 Temmuz 2022
İzmir Serbest Mimarlar Derneği tarafından düzenlenen "Merhaba Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2022"ye başvuru için son tarih 18 Temmuz 2022'ye kadar uzatıldı.

AMAÇ

İZMİR SMD ÖĞRENCİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ”, İzmir Serbest Mimarlar Derneği tarafından 2017 yılından bu yana İzmir kenti mimarlık okulları arasında en iyi bitirme projelerini seçmek, yeni / genç mimarları teşvik etmek ve özendirici bir ortam oluşturmak amacıyla düzenlenmektedir. 

BİÇİM VE TÜRÜ

“İZMİR SMD ÖĞRENCİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ”, mimarlık alanında İzmir kenti mimarlık okullarında eğitim görmüş lisans öğrencilerine açık ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş, mimarlık öğrencileri bitirme projesi yarışmasıdır.

KATILIM ŞEKLİ

Ödül programına, mimarlık lisans eğitimini İzmir’deki mimarlık okullarında sürdürmüş öğrenciler, güz ve bahar yarıyıllarına ait bitirme projeleri ile katılabilir. Yarışmanın dili Türkçe’dir. Yarışma başvuruları web sitesi üzerinden tek aşamalı ve online olarak, herhangi bir ön kayıt yapılmaksızın alınmaktadır. Yarışmaya katılım ücretsizdir. 

Projeler A1 formatında dikey kullanılmış 2 pafta halinde dijital olarak teslim edilir. Sergilenmeye değer görülen ve ödül alan projeler İzmir SMD tarafından panolara basılarak ödül töreninde sergilenir. Ödül alan projeler SMD'nin basılı ve/veya online tüm yayın ortamlarında yayımlanır. Programa katılan tüm projeler İzmir SMD'nin web sitesinde arşivlenir.

TAKVİM

“MERHABA - İZMİR SMD ÖĞRENCİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ” her yıl düzenlenir. Yarışma İzmir’deki mimarlık okullarında eğitim öğretimin sona ermesi ile birlikte ilan edilir. Duyuru, İzmir SMD web sayfasından yapılır. Başvuru formuna İzmir SMD web sayfasından ve ilgili okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıkları’ndan erişilebilir.

SON BAŞVURU TARİHİ: 18.07.2022 saat: 23.59
SEÇİCİ KURUL DEĞERLENDİRMESİ: 22.07.2022-23.07.2022

SEÇİCİ KURUL

Seçici Kurul, beş asil ve iki yedek üyeden oluşur. TSMD, İstanbul SMD ve İzmir SMD Yönetim Kurulu Başkanları, Seçici Kurul’un doğal asil üyeleridir, bir asil üye ödüllendirme döneminde İzmir’deki üniversitelerde görev almamış akademisyenler arasından seçilir, bir asil üye de İzmir SMD üyeleri arasından seçilir. Yedek üyeler ve raportör ve/veya raportörler İzmir Serbest Mimarlar Derneği tarafından belirlenir.

Asil Üyeler:

Tamer AKSÜT, Y. Mimar (İzmir SMD)
M. Burak ALTINIŞIK, Doç. Dr. (PAÜ))
Durmuş DİLEKCİ, Y. Mimar (İstanbul SMD)
Ali Osman ÖZTÜRK, Y. Mimar (TSMD)
Melis VARKAL, Y. Mimar (İzmir SMD)

Yedek Üyeler:

İlker ÖZDEL, Y. Mimar (İzmir SMD)
Dürrin ULEMA, Y. Mimar (İzmir SMD) 

Raportörler:

Yağmur KAYA, Mimar

(*) İsimler soyadına göre alfabetik olarak sıralanmıştır.

ÖDÜLLER

Jüri tarafından katılımcılar arasından, 3 adet proje Eşdeğer Ödül ile ödüllendirilir.
Ayrıca 3 adet proje sergilenmek üzere seçilir.

2022 YILI ÖDÜLLERİ: Eşdeğer Ödüller 3 x 7.000 TL ve Sergileme Ödülleri 3 x 4.000 TL olarak belirlenmiştir.

Şartname ve başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :