İzocam 15. Yalıtım Yarışması

mimarizm.com / 28 Kasım 2014


İzocam'ın bu yıl 15.'sini düzenlediği Yalıtım Yarışması'na başvurular devam ederken, jüri üyelerinin isimleri de açıklandı. Jüri bu yıl; "Astana'nın çetin iklim koşullarında ‘sürdürülebilir konut' neyi ifade etmektedir?" sorusuna yanıt arayan projeleri değerlendirecek. 6 Nisan'a kadar teslim edilecek projeler arasından dereceye girenler, Uluslararası Multi Konfor Binalar Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek.

İzocam tarafından 15.'si düzenlenen Yalıtım Yarışması'nın konusu, "Sürdürülebilir Konut, Sürdürülebilir Kent" olarak belirlendi. Öğrencilerden, Astana şehrinin zorlayıcı karasal iklim şartlarını göz önünde bulundurarak, EXPO'nun "Geleceğin Enerjisi" temasına uygun, yeni kentsel mekanla bütünleşen sürdürülebilir binalar tasarlamaları bekleniyor.

İzocam 15. Yalıtım Yarışması'nın ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşan jüri üyeleri belirlendi. Jüride bu yıl; İTÜ Makina Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, ODTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çalışkan, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioğlu, Dilekçi Mimarlık Kurucusu Durmuş Dilekçi, Günarda Proje Yönetimi Kurucusu Erkan Şahmalı ve Suyabatmaz Demirel Mimarlık Ortağı Hakan Demirel görev alacak.

Yarışmaya, Türkiye ve KKTC üniversitelerinin Mimarlık, İç Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimi gören öğrenciler katılabilecek. Yarışma sonunda ulusal aşamada birinci gelen proje 7 bin, ikinci 5 bin ve üçüncü 3 bin TL ödül ve uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

Öğrenciler, başvuru süreci Kasım ayında başlayan yarışmaya, projelerini en geç 6 Nisan 2015 Pazartesi gününe kadar teslim edebilecekler. Kazananlar, 19 Nisan 2015 tarihinde yarışmanın resmi internet sitesinden duyurulacak. Yirmi ülkenin en iyi projelerinin yarışacağı uluslararası aşama ise, 27-30 Mayıs 2015 tarihlerinde Kazakistan'ın Astana şehrinde gerçekleşecek. 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.  


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :