BunDesign'dan "Kumbaranı Tasarla!"

mimarizm.com / 19 Ekim 2009


BunDesign, genç tasarımcıları keşfetmek ve desteklemek, tasarım dünyasına ilgisiz kişilerin de ilgisini çekerek tasarımın algı değerini yükseltmek amacıyla düzenlediği yarışmaların beşincisini gerçekleştiriyor. "Biriktirirken eğlen" temasını konu alan BunDesign "Kumbaranı Tasarla!" Yarışması'nda, katılımcılardan BunDesign marka kimliğiyle örtüşen, üretilebilir kumbara tasarımları bekleniyor.

Katılım sınırlaması olmayan, yani tasarımcı, tasarımcı adayı ya da daha iyi yapabileceğini iddia eden herkese açık olan yarışmada, tasarlanacak kumbaranın boyutlarında ve kullanılacak malzemede de herhangi bir kısıtlama mevcut değil.

Bireysel olarak ya da ekip halinde katılım gösterilebilecek olan BunDesign yarışmasına istenen miktarda öneri gönderilebilecek. Yarışmaya katılan ve ödül alan projelerin her türlü kullanma, üretme, satışa sunma hakkı ise BunDesign'a ait olacak.

Yarışmaya katılan eserlerin çarpıcı, eğlenceli, fikir ve tasarım olarak özgün, satılabilir çalışmalar olması bekleniyor. Sunulan ürünlerin değerlendirmesinde özgünlük ve görsel estetik nitelikleri, üretilebilirlik ve satılabilirlik ölçütleri göz önünde bulundurulacak. Malzeme, kalıp, ambalaj, maliyet, üretim ve stok miktarı, satış hızı gibi kriterler de hesaba katılabilecek.

Yarışma Takvimi:
Proje son teslim tarihi: 15 Aralık 2009
Seçici kurul toplantısı: 5 Ocak 2010
Sonuçların ilanı: 15 Ocak 2010

Ödüller
Birincilik Ödülü: 1000 Lira değerinde BunDesign hediye çeki
İkincilik Ödülü: 750 Lira değerinde BunDesign hediye çeki
Üçüncülük Ödülü: 500 Lira değerinde BunDesign hediye çeki

Jüri özel ödülü olarak promosyona uygun seçilen bir kumbara için firmalarla görüşme sağlanacak olan yarışmada, dereceye giren katılımcılar ile BunDesign'ın tasarım dergisi Bunbird'de yayınlanmak üzere birer de söyleşi yapılacak. Ayrıca katılımcılar arasından seçilecek on yarışmacıya da iş görüşmesi imkanı sunulacak.

Dereceye girenleri Bun Design hediye çeklerinin beklediği yarışmada birinciye, Julius Meinl'dan kahve makinesi ve dünyaca ünlü İtalyan tasarımcı Matteo Thun tarafından Julius Meinl için özel olarak tasarlanan fincan seti armağan edilecek. Yarışma ikinci ve üçüncüsüne ise Gaggia K111 model makine, kapsül kahve ve klasik beyaz seri fincan seti ödül olarak verilecek.

Detaylı bilgiye ve yarışma şartnamesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :