Baumit "Yılın Dış Cephesi" Yarışması

mimarizm.com / 13 Nisan 2016
Baumit’in hizmet verdiği 30 Avrupa ülkesi arasında iki yılda bir düzenlediği “Baumit Life Challenge” yarışmasının halk oylaması başladı. Baumit Türkiye, yarışmada apartman, konut dışı yeni bina, ısı yalıtımı renovasyonu ve özel dış cephe tasarımı kategorilerindeki projeleri ile yer alıyor. Oylama 4 Mayıs’a kadar devam ediyor.

Dış cepheyi, binaya malzeme, yapı, form ve renk seçimi yoluyla kendine özgü bir karakter sağlamak için fırsat olarak gören Baumit, 2000 yılında başlattığı cephe yarışmasını 2012 yılından bu yana Life Challenge adı ile sürdürüyor. 888 farklı renk tonu dikkat çeken Baumit Life serisinin yaratılmasından sonra adı Baumit Life Challenge olarak değişen yarışma, dış cepheler içinde iyinin iyisini belirlemek amacıyla düzenleniyor.

Müstakil yeni bina, apartman yeni bina, konut dışı yeni bina, ısı yalıtımı renovasyonu, eski eser restorasyonu ve "Özel ödül: Tasarımı Aydınlatan Yapı Ödülü" olarak 6 kategoride düzenlenen yarışma için internet oylaması başladı.

www.challenge66.com adresi üzerinden 4 Mayıs’a kadar devam edecek oylama sonucunda finale kalan projeler uluslararası 12 mimardan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Sonuçlar ise 2 Haziran’da Madrid’de düzenlenecek final gecesinde açıklanacak.

Türkye'nin aday yapıları

Bu yıl Türkiye’den Bünyamin Derman’ın jüri olarak yer aldığı yarışmada Baumit Türkiye; apartman, konut dışı yeni bina, ısı yalıtımı renovasyonu ve özel ödül kategorilerindeki projeleri ile yer alıyor.

Apartman yeni bina kategorisinde (Yıldız Residence, Ağaoğlu My Home, Ağaoğlu Andromeda Gold) ve ısı yalıtımı renovasyonu kategorilerinde birden fazla proje ile yer alan Baumit Türkiye’nin konut dışı yeni bina kategorisindeki adayı Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık’ın Studio Santral projesi.

Özel ödül kategorisindeki adayı ise CreativTop uygulamasının başarılı bir örneği olarak sunulan Saruhan Apartmanı.


                                         Andromeda Gold


                                              Yıldız Residence

Saruhan AptSaruhan Apartmanı

Halk Oylaması'nın kazananına Madrid​ seyahati

Proje adayları her ne kadar 12 mimardan oluşan bir jüri tarafından puanlanacak olsa da Baumit, halk oylamasına da olanak tanıyor. Yarışma sitesi üzerinden ad-soyad, adres ve meslek bilgileri paylaşılarak oy verilmesi durumunda final gecesi için davet kazanma şansı sunuluyor.

İnternet oylamasında kazanan kişi, 2 Haziran'da Madrid'de Palacio de Cibeles del Galería Cristal’de Life Challenge final gecesinde yer almak üzere davet edilecek. Madrid'e uçuş ve 4 yıldızlı bir otelde 2 kişilik 2 gece konaklama kazanacak.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :