BASE 2020 Başvuruları Devam Ediyor

mimarizm.com / 08 Haziran 2020
Yeni mezun sanatçı adaylarını dördüncü kez sanatseverlerle bir araya getirecek olan BASE'in 2020 edisyonu için başvurular 1 Temmuz 2020'ye kadar devam edecek.

Başvuru

BASE; Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, geleneksel Türk sanatları, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, animasyon, cam ve seramik, tekstil bölümlerinden 1 Ocak 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında mezun olacak olan lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvurusuna açıktır. Derslerini tamamlamış ancak mezuniyeti 2021 Ocak ayına sarkan adayların başvuruları da değerlendirmeye alınabilecektir.

Tekstil bölümünde hazır giyim/moda tasarım kategorisinde başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Tekstil malzemelerini yapıtlarında sanatsal ifade aracı olarak kullanan, tekstil bölümünün bu çerçevedeki alt dallarından baskı tasarımı, yüzey tasarımı gibi alanlarda çalışmalar sunan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Başvurunun kesin kabulü ve sergilenme hakkı için adayların mezuniyet durumları fakülte/bölüm başkanları ile teyit edilecektir.

Adaylar, BASE’e 1 ila 3 adet çalışma ile başvuru yapabilirler. Her bir çalışma için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır. Çok parçadan oluşan seri çalışmalar tek bir başvuru şeklinde yapılmalıdır.

Adaylar, BASE’e daha önce sergilenmiş eserleriyle katılabilirler.

Başvuruların 1 Temmuz 2020 günü saat 23:59’a kadar yapılması gerekmektedir. Bu tarih ve saatten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Sergilenmeye hak kazanan eserler, 2 aşamalı bir değerlendirme ile belirlenecektir. Ön değerlendirme aşamasının ardından gerçekleşecek jüri değerlendirmesi ile seçilen eserlerin sahipleri BASE tarafından e-posta yoluyla bilgilendirilecektir.

Başvuru için tıklayın.

BASE 2020 Seçici Kurulu

Ayşe Erkmen, Ayşe Umur, Azade Köker, Derya Yücel, Eda Berkmen, Gökşen Buğra, Leya Gediz, Moiz Zilberman, Nancy Atakan, Osman Erden, Onur Gökalp, Öner Kocabeyoğlu, Saruhan Doğan, Vahap Avşar ve Yusuf Sevinçli

Detaylı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :