“B.E.N. Bakırköy: Bakırköy Etkinlik Noktası” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

mimarizm.com / 30 Ocak 2017
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği tarafından düzenlenen yarışmanın proje son teslim tarihi, 18 Nisan 2017.

YARIŞMANIN AMACI
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği tarafından düzenlenmekte olan “B.E.N. Bakırköy: Bakırköy Etkinlik Noktası” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması kapsamında; mimarlık öğrencilerinin kent, kentsel mekân ve değişen gereksinimler karşısında bu mekânların yeniden değerlendirilmesine yönelik fikirler üretmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

KATILIM KOŞULLARI
- Yarışma, Yükseköğretim Kurulu’na bağlı üniversitelerin Mimarlık Bölümü öğrencilerine açıktır. Öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılabilecekleri gibi ekip halinde de katılabilirler. Yarışma sürecinde, birlikte çalışmanın önemli olduğu, disiplinler arası ilişkiyi güçlendirecek bir deneyim yaratacağı öngörüsüyle, yarışmaya ekip olarak girilmesi önerilmektedir. Ekip içinde yer alacak mimarlık ve diğer disiplinlerden yarışmacıların lisans öğrencisi olmaları ve öğrenimlerini sürdürdüklerine dair öğrenim belgesi sunmaları zorunludur. Ancak, ekip başının mimarlık lisans öğrencisi olması zorunludur.

- Katılımcı mimarlık öğrencilerinin, Mimarlar Odası’na öğrenci üyeliklerini yaptırmış olmaları ve bunu Mimarlar Odası’ndan alacakları (ücretsiz) üye tanıtım belgesi ile belgelemeleri zorunludur. Ekipte bulunan diğer disiplinlerde meslek odası öğrenci üyeliği var ise öğrenci üyeliğini belgelemek zorundadır.

- Yarışma Jürisi asil ve danışman üyeleri ile yarışmayı açan kurum birimi yöneticilerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz. Çıkabilecek sorunlarda Mimarlar Odası Yarışma Yönetmeliğinin, yarışmalara katılım esaslarını tanımlayan Madde 17(2) hükümleri geçerlidir.

- Katılımcıların “B.E.N. BAKIRKÖY: BAKIRKÖY ETKİNLİK NOKTASI” ULUSAL ÖĞRENCİ MİMARİ FİKİR YARIŞMASI” yarışma raportörlüğüne bakirkoyyarisma@mimarist.org e-posta adresi aracılığı ile öğrenci üye sicil no.su, isim, adres ve okulunu bildirerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir).

- Yarışmaya katılım ücretsizdir.

B.E.N. Bakırköy: Bakırköy Etkinlik Noktası Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ
Danışman Seçici Kurul Üyeleri: 
Mustafa FAZLIOĞLU - Mimar, M.O. Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği Başkanı
Feride ÖNAL - Doç. Dr., YTÜ
Deniz DOKGÖZ - Doç. Dr., DEÜ Ömer MUTLU - Y.Mimar, YTÜ

Asli Seçici Kurul Üyeleri:
Ali CENGİZKAN - Prof. Dr., TED Üni.
Ali KILIÇ - Yrd. Doç. Dr., YTÜ Şen YÜKSEL - Yrd. Doç. Dr. Beykent Üni.
Ferhat HACIALİBEYOĞLU - Yrd. Doç.Dr., DEÜ Serpil MUALLAOĞLU - Öğr. Gör. Y. Mimar. İEÜ

Yedek Seçici Kurul Üyeleri:
İnci OLGUN - Öğr. Gör. Dr., MSGSÜ
Yıldırım GİGİ - Y.Mimar, YTÜ

Raportörler:
İrem USLU - Öğr. Gör., Sakarya Üni.
Neslinur HIZLI - Arş. Gör., YTÜ
Serhat ULUBAY - Arş. Gör., YTÜ

YARIŞMA TAKVİMİ
Yarışmanın İlanı ve Kayıtların Başlaması: 27 Ocak 2017
Öğrenciler ile Alan Gezisi: 11 Şubat 2017 
Yarışmaya İlişkin Soruların Sorulması İçin Son Tarih: 17 Şubat 2017 
Soruların Cevaplanması: 22 Şubat 2017
Dijital Ortamda Teslim için Son Tarih: 18 Nisan 2017  
Sonuçların Açıklanması: 2 Mayıs 2017
Projelerin Sergilenmesi, Kolokyum ve Ödül Töreni: 5 Mayıs 2017

Yarışmacılardan istenen dokümanlar 18 Nisan 2017 tarihinde saat 23.59’e kadar, www.mimarlarodasi.istanbul adresine yüklenmelidir. Katılımcılar dosyalarını göndermek için öncelikle www.mimarlarodasi.istanbul adresi üzerinden Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi dosya Yükleme sistemine kayıt işlemi yapmaları gerekmektedir.

Yarışmanın sonuçları www.mimarist.org ve www.mimarlarodasi.org.tr adreslerinde aynı anda yayınlanacaktır.

ÖDÜLLER
1. Ödül: 6.000 TL
2. Ödül: 4.000 TL
3. Ödül: 3.000 TL
Mansiyon (5 adet): 1.500'er TL
Ayrıca uygun görülen sayıda Teşvik Ödülü verilecektir.

PROJELERİN SERGİLENMESİ, YAYINLANMASI ve KOLOKYUM
Yarışmaya katılan tüm projeler, 5-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi- Karaköy binasında sergilenecektir.

Katılan tüm projeler yarışma kitabında yer alacaktır. Tüm projelerin telif hakkı müelliflere ait olacak, ancak yarışmayı düzenleyen TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, ile Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği müellifin veya müelliflerin isimlerini belirtmek koşulu ile her türlü yayınlama ve sergileme hakkına sahip olacaklardır.

Şartname için tıklayın.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :