Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ürün Tasarımı Yarışması

mimarizm.com / 12 Şubat 2020
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'nun düzenlediği iki aşamalı gerçekleştirilecek Ürün Tasarımı Yarışması'na son başvuru tarihi 3 Nisan 2020.

AB Türkiye Delegasyonu, Avrupa ile Türkiye arasındaki kültürel bağ ve etkileşimleri, ortak sanat ve tasarım değerlerini korumak amacıyla açtığı tasarım yarışması; geçmişten gelen ortak değerlerin, çağdaş tasarımlar ve modern formlara taşınarak taçlandırılmasını amaçlıyor. 

Yarışmada tasarımın teknik ve estetik niteliklerine ve işlevselliğine, ambalaj ve sunumunun da gözetilerek bir bütün halinde bakılacak ve özgün, sürdürülebilir ve güncel hayata uygun olmasına öncelik verilecek. Tüm tasarımcılara açık olan yarışmada ilk üçe girenler ödüllendirilecek. Yarışmanın büyük ödülü Londra Tasarım Haftasına tam akreditasyonlu katılım olacak. Yarışmaya katılan tüm tasarımlar, ödül töreninde sergilenecek. Yarışmada dereceye giren özgün tasarımlar, Avrupa Birliği’nin protokol hediyeleri olarak üretilecek. 3 Nisan 2020 tarihinde kadar yarışmaya başvuru yapılabilir.

Katılım Koşulları

- Yarışma tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır.

- Seçici Kurul Üyeleri ve AB Türkiye Delegasyonu çalışanları ve bu kişilerin birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz ve yarışmaya katılacak sanat eserlerinin hazırlık sürecinin herhangi bir aşamasına dâhil olamaz.

- Yarışma, tüm tasarımcılara açıktır. Olgunlaşma Enstitüleri, mimarlık bölümleri, geleneksel el sanatları bölümleri, görsel iletişim tasarımı, arkeoloji, baskı sanatları ve sanat tarihi bölümlerinin yanı sıra üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümleri, Güzel Sanatlar Fakültelerinin resim, heykel, seramik, takı ve grafik tasarım, fotoğraf bölümü öğrencileri ve mezunları da yarışmaya katılabilir.

- Grup olarak yapılan yarışma başvuruları kabul edilecektir. Yarışmaya grup olarak katılacaklar için, katılımcılardan biri takım lideri olarak belirlenmelidir.

- Her bir katılımcı/grup yarışmaya en fazla 3 ürünle katılım sağlayabilir.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :