Anıt Duvar Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 07 Aralık 2020
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği “25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü Anıt Duvar Tasarım Yarışması"nın son katılım tarihi 31 Aralık 2020.

Yarışmanın Amacı

Şiddet sadece ülkemizde değil, tüm dünyada dramatik boyutlara ulaşmış durumdadır ve hızla artmaktadır. Kadınlar ise şiddetin yükseldiği her tarihsel süreçte olduğu gibi saldırıların ilk hedefi olmaya devam etmektedir. Kadınların en temel hakkı olan “yaşama hakkı” tehdit altında. Amacımız farkındalık yaratmak ve kayıplarımızı anmak için bir anıt duvar oluşturmaktır.

Yarışmasının Konusu

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü Anıt Duvar Tasarımı

Kimler Katılabilir

Üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü, güzel sanatlar ve mimarlık fakültesi bölümleri lisans mezunları, bu bölümlere ilişkin yüksek lisans/doktora öğrencileri veya mezunları katılabilirler.

Yarışma Şartnamesi

- Anıt duvarın şehrin hangi noktasına ve hangi boyutlarda yapılacağı seçilen tasarıma göre planlanacaktır. Bu sebeple boyutlandırma konusunda tasarımcı serbest bırakılmıştır.

- Tasarım için öngörülen boyutları, yapı malzemelerini ve üretim tekniğini içeren tanıtım yazısı, anıtın amacı ile birlikte karakterize edilip, tasarım ve başvuru formu ile gönderilmelidir.

- Tasarlanan Anıt Duvar dış ortam koşullarına uygun olmalıdır.

- Tasarımda, tercihen, öldürülen kadınların isimlerine yer verilecek alan bırakılmalıdır.

- Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen aday tasarımlar seçici kurul tarafından değerlendirilir. Seçici kurul alanında uzman akademisyenlerden oluşmaktadır.

- Yarışmaya tasarımıyla katılan her yarışmacı, tasarımının telif haklarını süresiz, bedelsiz ve koşulsuz olarak yarışmayı düzenleyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne geçmiş olduğunu kabul etmiş sayılır.

- Yarışmaya katılan ve dereceye giren tasarımlar üzerinde, gerek görüldüğü takdirde değişiklik yapılabilir.

- Yarışmaya katılan tasarımların daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, kısmen ya da tamamen başka bir tasarımdan kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde kullanılmamış olması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi, tasarımın kendisine ait, özgün ve başka bir yarışmada ödül almadığını kabul ve taahhüt eder.

- Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, tasarımları seçici kurul ile paylaşırken rumuzları ile paylaşacaktır. Seçici kurul, tasarımları değerlendirirken rumuzları ile değerlendirecektir. Tasarımcıların isimleri gizli tutulacaktır.

- Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne son başvuru tarihinden sonra ulaşan tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

- Yarışma seçici kurulu kararı kesindir, itiraz edilemez.

- Yarışma kamu yararına düzenlenmektedir. Yarışmada seçilen tasarım, tasarımcının isminin yer aldığı bir şekilde, EBB tarafından yaptırılacaktır. Yarışmada başka bir ödül bulunmamaktadır.

- Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, yarışma şartnamesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yarışma Takvimi

Yarışmanın Başlangıç tarihi: 25 Kasım 2020
Son Katılım Tarihi: 31 Aralık 2020
Seçici Kurul İnceleme Tarihi: 4 Ocak 2021 – 22 Ocak 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 25-30 Ocak 2021

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :