ALÇIDER'den 'Yaratıcı Alçı Tasarımı' Yarışması

mimarizm.com / 16 Mayıs 2011

Alçı sektörünün öncü isimlerini dernek çatısı altında toplayan Türkiye Alçı Üreticileri Derneği (ALÇIDER), fikir, beceri ve yaratıcılığı alçı ile buluşturacak farklı bir yarışmaya imza atıyor. ALÇIDER, düzenlediği 'Yaratıcı Alçı Tasarımı' yarışmasıyla yaratıcı iş fikirlerini bakış açısı haline getiren gençleri yarıştıracak.

'Alçının en sıra dışı ve yaratıcı kullanımı' konseptiyle düzenlenecek yarışma, 'Facebook' üzerinden gerçekleştirilecek. Yarışmanın tüm süreçleri, aynı platform üzerinden yürütülecek. Böylece yarışma binlerce kişinin alçıyı yaratıcı fikirlerde kullanmasını ve en önemlisi alçıyı hayatlarına katmasını sağlayacak. Temel hedef alçının bilinirliğini ve kullanımını artırmak olduğu için, hedef kitle 'tüm kesimler' olarak belirlendi. Her yaştan ve sosyo ekonomik seviyeden kişiler yarışmaya katılabilecek.
 
Yarışmacılar, isterlerse kendi projelerini oluşturarak, isterlerse Türkiye'de ya da dünyada yapılmış sıra dışı/yaratıcı bir uygulamayı görüntüleyerek yarışmaya katılabilecekler. Yarışmanın ilk etap elemeleri binlerce Facebook kullanıcısı tarafından yapılacak. En çok beğeni alan ilk 50 fotoğraf değerlendirmeye alınacak ve finalistler ALÇIDER'in belirlediği bir jüri ile seçilecek.

4 yeni fikrin ödüllendirileceği yarışmada başarı plaketinin yanı sıra, birinciye Apple Macbook, ikinciye iPad 2, üçüncüye iPhone 4 ödülü verilecek. ALÇIDER özel ödülünü kazanacak fikrin sahibi ise iPod Nano ile ödüllendirilecek.

Yarışmayı kazananlar, 16 Ekim 2011 tarihinde yarışma ana sayfasında duyurulacak. Ödüller Kasım ayında İstanbul'da yapılacak 'Alçı Konferansı'nda açıklanacak ve düzenlenecek törenle ödüller sahiplerini bulacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :