3. Kapı Tasarlıyorum Öğrenci Yarışması

mimarizm.com / 04 Şubat 2019
Artella Ahşap Kapı Sistemleri’nin üçüncü kez düzenlediği “Kapı Tasarlıyorum” yarışmasının bu seneki teması “Sürdürülebilirlik”. Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 11 Nisan 2019 Perşembe.

Artella Ahşap Kapı Sistemleri, üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı ve tasarım alanına ilişkin bölümlerinde okuyan öğrenciler için düzenlediği “Kapı Tasarlıyorum” yarışması devam ediyor. Artella’nın bu sene 3. kere düzenlediği “Kapı Tasarlıyorum” yarışmasına, geçtiğimiz yıl Türkiye’nin dört bir yanındaki ilgili bölüm öğrencilerinden yaklaşık 2.000 başvuru gelmişti. Her sene başvuru sayısının katlanarak çoğaldığı yarışmanın bu yılki konusu ise “Sürdürülebilirlik”.

Üretkenliğin ve çeşitliliğin devamlılığını sağlamak, ürünün daimi olabilme yeteneğini korumak ve ürünün yeniden tasarlanmasına uygunluğu anlamına gelen sürdürülebilirlik, artık dünyadaki tüm sektörlerin ana merkezine oturttuğu bir konu. Gelecek nesiller için büyük bir önem taşıyan sürdürülebilirlik için öğrenciler, sürdürülebilirliği bir konsept olarak ele alan, zaman içinde farklılaşan trendler doğrultusunda ve kişinin zevkine yönelik olarak yenilenebilen bir iç mekan kapısı tasarlamaya çalışacaklar. Temaya uygun özgün tasarıma sahip, üretilebilir ve sanayileşebilir kavramlarına uygun olan tasarımlarda, çevre dostu olma ve çevre normlarına uygunluğu, ihracat potansiyeline sahip olmak, mekanlara estetik değer kazandırmak gibi kriterler de göz önünde bulundurulacak.

Ödüller

Birincilik ödülü: 10 bin TL
İkincilik ödülü: 6 bin TL
Üçüncülük ödülü: 4 bin TL
Mansiyon: 2 bin TL

Jüri Üyeleri: Tahsin Alpar (Alpar Mimarlık Kurucusu-Mimar), Gönül Ardal (Gönye Mimarlık Kurucu Ortağı-İç Mimar), Ahmet Erkurtoğlu (AE Mimarlık Kurucusu-Mimar), Ahmet Yalçın (Artella Genel Müdürü-İç Mimar), Esin Tümer (Üsküdar Üniversitesi Yrd. Doç. Dr.-Mimar)

Yarışmaya başvurular 11 Nisan Perşembe günü saat 17:00'a kadar kabul ediliyor. 

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :