2015 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması: "Sağlıklı Kentler"

mimarizm.com / 27 Haziran 2014


TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından, bu yıl 16.'sı düzenlenen Ajanda Fotoğraf Yarışması'nın teması "Sağlıklı Kentler" olarak belirlendi. Yarışmanın son başvuru tarihi, 02 Ekim 2014.


Yarışmanın Amacı
Dünya Mimarlık Günü, her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü Uluslararası Mimarlar Birliği UIA'nın belirlediği tema çerçevesinde tüm dünyada ve ülkemizde düzenlenen farklı etkinliklerle kutlanmaktadır. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, her yıl Dünya Mimarlık Günü programı kapsamında gerçekleştirdiği bir dizi etkinliğin yanı sıra, belli bir tema çerçevesinde "Ajanda Fotoğraf Yarışması" düzenlemekte ve yarışmanın sonuçlarını sergilemektedir.

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA), bu yıl 6 Ekim 2014'te kutlanacak Dünya Mimarlık Günü ana temasını "Sağlıklı Kentler" olarak belirlemiştir. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi de bu temaya paralel olarak Sağlıklı Kentler temasını vurgulayan bir fotoğraf yarışması düzenlemektedir. Fotoğraflarda; ekoloji, çevresel sürdürülebilirlik, temiz enerji, kaynakların eşit kullanımı, kent ve demokrasi, toplumsal bellek, eşitlikçi ve engelsiz yaşam konularındaki duyarlılıkların vurgulanması hedeflenmektedir.

Yarışma Takvimi
Duyuru: 23 Haziran 2014
Son Katılma Tarihi: 02 Ekim 2014 Perşembe saat 17.00
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 16 Ekim 2014 Perşembe
Sonuçların açıklanması: 20 Ekim 2014 Pazartesi
Ödül Töreni ve Sergi Açılışı: 25 Ekim 2014 Cumartesi

Seçmeler
Seçici Kurulun yarışmaya katılan fotoğraflar arasından, temaya uygunluk ve Türkiye ile sınırlılık açısından yapacağı ön elemenin ardından; 41 adet fotoğraf 2015 yılı ajandası için seçilecektir.

Seçici Kurul
Behiç Ak (Mimar-Karikatürist)
İsa Çelik (Fotoğraf Sanatçısı)
Hilmi Etikan (Belgesel Film Yönetmeni)
Şeniz Kabadayı (Fotoğraf Sanatçısı)
Aras Neftçi (Mimar-Fotoğraf Sanatçısı)
Yalçın Savuran (Fotoğraf Sanatçısı)
Hüsnü İlham Tibet (Mimar-Fotoğraf Sanatçısı)
TFSF Temsilcisi: Firdevs Sayılan

Ödüller
Birincilik Ödülü: 3.000.-TL
İkincilik Ödülü: 2.000.-TL
Üçüncülük Ödülü: 1.000.-TL
En fazla 38 eşdeğer ödül (her biri): 100.- TL.
Birincilik Ödülü verilecek fotoğraf, albüm ajandanın kapağı olarak kullanılacaktır. Ödül alan diğer fotoğraflarla birlikte eşdeğer tüm fotoğraflar ajanda içinde yer alacaktır. Ödülün yanı sıra tüm katılımcılara "Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kültürel Katkı Belgesi" verilecektir.


Şartname ve Başvuru formu için
tıklayınız.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :