2. İklime Uyumlu Temiz Enerji Bilinçli Ev Tasarımı Öğrenci Yarışması

mimarizm.com / 05 Nisan 2010
Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan "İklime Uyumlu Temiz Enerji Bilinçli Ev Tasarımı Öğrenci Yarışması", Hacettepe Üniversitesi Yeni ve Temiz Enerji ARUY Merkezi ve Temiz Enerji Vakfı ortaklığında düzenleniyor.

Her daldan bütün üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan yarışma, günümüzde her geçen gün önemi artan enerji bilinçliliği ve tüketimi konusunda çalışmaların, düşünce ve projelerin üretilmesini desteklemeyi ve bu alanda üretilen projelerin hayata geçirilmesinde ve topluma ulaştırılmasında aracı olmayı hedefliyor.

"İklime Uyumlu Temiz Enerji Bilinçli Ev Tasarımı Öğrenci Yarışması"na gönderilecek tasarımlarda iklime uyumluluk adına göz önüne alınan koşulların belirtilmelisi ve temiz enerji kullanımına dair ayrıntılı olarak bilgi verilmesi gerekiyor. Katılımların değerlendirilmesi sırasında iklime uyumlu tasarım kriterlerine duyarlık, ekolojik tasarım ilkelerinden yararlanma ve temiz- tükenmez (yenilenebilir) enerji kaynaklarının yapının genel sistemi ile bütünleştirilmesi, göz önüne alınan temel kriterler olacak.

Farklı bölüm ve disiplinlerden öğrencilerin katılımı ile oluşturulacak grupların desteklendiği yarışmaya katılım ücretsiz.

Yarışma Takvimi:
Yarışmanın İlanı:
Mart 2010
Projelerin Teslimi:1 Ekim 2010
Sonuçların Açıklanması: 22 Ekim 2010
Projelerin Sergilenmesi Ve Ödül Töreni: Kasım 2010

Ödüller:
Birincilik Ödülü:
1200 YTL
İkincilik Ödülü: 800 YTL
Üçüncülük Ödülü: 500 YTL

Son katılım tarihi 1 Ekim 2010 olan yarışmaya yapılacak gönderimler, e-posta veya posta ile gerçekleştirilebilecek. Posta ile yapılacak gönderimlerde ise postaya veriliş tarihinin en geç 1 Ekim 2010 olması gerekiyor.

Yarışmanın sonuçlanmasının ardından düzenlenecek olan ödül töreninde, projelerini açıklayacak kısa birer sunum yapmaları istenecek olan kazananların tasarımları, Hacettepe Üniversitesi'nde açılacak bir sergide de 15 gün süreyle görücüye çıkacak. Ayrıca ödüle değer görülen tasarımlarla ilgili bilgiler, konuyla ilgili kurumlara gönderilecek ve çeşitli kurumların yardımıyla uygulama olanakları araştırılacak.

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :