12. Taç "Bir De Sen Tasarla" Yarışması

mimarizm.com / 17 Şubat 2014

                           


TAÇ'ın Türkiye genelindeki üniversitelerin Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Eğitim Fakülteleri'nin lisans öğrencilerine yönelik olarak Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) işbirliğiyle 12. kez düzenlediği "Bir De Sen Tasarla" yarışmasına başvurular başladı. Son başvuru tarihi, 14 Mart 2014."Gençlik" teması ile "Nevresim Desen Tasarımı" kategorisinde düzenlenen yarışmada, gençlerin, tasarımlarında günümüz değerleriyle kendi düşledikleri geleceği; özgürlük, toplum, doğa ve/veya sürdürülebilirlik kavramları ile ilişkilendirerek anlatmaları bekleniyor. Yarışmada, birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL ve üçüncüye ise 5 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada ayrıca, TETSİAD tarafından bir kişi 3 bin TL ve Mehmet Zorlu Vakfı tarafından da altı kişi özel burs ile ödüllendirilecek.

Bir De Sen Tasarla yarışması ile kesintisiz olarak 12 yıldır sanayi ve eğitim işbirliğine katkıda bulanan TAÇ, uluslararası pazara sunulabilecek, ev tekstilinde moda yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmayı ve ev tekstili sektöründe "tasarımcı" kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. TAÇ'ın kurumsal sosyal sorumluluk projesi niteliğindeki yarışmasında geçen on bir yıllık süre içinde, 3 bini aşkın eser jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, toplam 135 tasarım ödüle layık görüldü.

TAÇ, ayrıca dereceye giren eserleri üreterek, www.tac.com.tr adresinde online satışa sunacak ve tasarımlara tüketici katalogunda da yer verecek. Toplam 11 kişinin ödüllendirileceği "Bir De Sen Tasarla" yarışmasına başvurular, 14 Mart 2014 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmada ödül kazanan tasarımcılar, Mayıs 2014'te İstanbul'da yapılacak ödül töreni ile açıklanacak.


Kazananlar Facebook'ta da yarışacak

Yarışma finalinin ardından ödül kazanan on tasarımcı, Facebook'ta Bir De Sen Tasarla sayfası üzerinden bir kez daha yarışacak. Yarışmacılar, tasarımlarına ait görselleri ve isterlerse tasarımlarını anlatacakları videolarını Bir De Sen Tasarla Sayfası'na yükleyerek 15 gün boyunca Facebook kullanıcıları tarafından oylanacaklar. Facebook kullanıcıları tarafından birincinin belirleneceği yarışmada, oylamayı kazanan tasarımcı, kendi ödülüne ek olarak 3 bin TL değerindeki Sosyal Medya Özel Ödülü 'nün de sahibi olacak.

Tüm yıl boyunca aktif olan Facebook sayfasından, yarışma ile ilgili bilgiler düzenli olarak katılımcılarla paylaşılacak.


Ayrıntılı bilgi için
tıklayınız.  

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :