WAF Mimarlık Ödülleri Finalistleri Arasında Üç Türk

mimarizm.com / 30 Temmuz 2008
Uluslararası medya grubu Emap tarafından birincisi düzenlenen WAF (The World Architecture Festival ) Dünya Mimarlık Festivali Ödülleri'nde finalist listesi açıklandı. 43 ülkeden 224 yapının 16 ayrı kategoride finale kaldığı ödül programında, iki Türk mimarlık bürosu da başarı gösterdi.

22-24 Ekim tarihleri arasında Barselona'da gerçekleştirilecek olan Dünya Mimarlık Festivali sırasında ürünleri sergilenecek ve akabinde kategori birincisi olma fırsatı yakalayabilecek yapılardan ilki, Emre Arolat Architects'e ait. Arolat'ın İpekyol Tekstil Fabrikası, Wilkinson Eyre Architects ve Coop Himmelb(l)au'nun projeleri ile birlikte üretim yapıları kategorisinde finale kaldı.


Fotoğraf: Emre Arolat Architects (EAA)

Alışveriş yapıları kategorisinin finalistleri arasında ise, Emir Uras ve Durmuş Dilekci tarafından tasarlanan Bahçeşehir Prestige Alışveriş Merkezi yer alıyor. Uras ve Dilekçi'ye bu kategoride eşlik eden projeler arasında Amerika, Fransa ve Brezilya'dan yapılar var.

Fotoğraf: Uras+Dilekçi Architects

Dünya Mimarlık Festivali Ödülleri'nin Norman Foster başkanlığındaki uluslararası jürisi; mimarları, konusunda uzman profesyonelleri, müşterileri ve eleştirmenleri kapsıyor. Finale kalan mimarların dünyaca ünlü jüri karşısında yapıtlarını canlı olarak sunacakları ödül programında, 16 kategorinin birinciliği dışında bir de ‘Yılın Yapısı Ödülü' verilecek. Yapı Dergisi'nin de destekçilerinden olduğu ve Yapı-Endüstri Merkezi tarafından izlenecek 2 günlük festivalin final gününde, 16 kategorinin birincileri, bu prestijli ‘Yılın Yapısı' ödülüne sahip olabilmek için kıran kırana bir mücadeleye girecekler.

Ödüllere başvuran bütün projeler Festival süresince alanda Barselona ızgara sistemi üzerine modellenen bir galeride sergilenecek ve ardından bütün başvurular WAF web-sitesinde kalıcı olarak izlenebilecek.

Dünya Mimarlık Festivali Ödülleri'nde finale kalan 224 yapıyı kategorilerine göre görüntülemek için
lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :