"WA 20+10+X" İçin Yedinci Çağrı

mimarizm.com / 22 Şubat 2010


Süha Özkan'ın kuruculuğunu yaptığı ‘online' mimarlar birliği WA (World Architecture) Community, dünyanın her yerinden, gerçekleştirilmiş veya konsept olarak hazırlanmış tüm projelere çağrıda bulunmaya devam ediyor.

200'üzerinde davetli onur üyesi ve 9 bini aşkın kayıtlı üyesiyle her geçen gün büyüyen WA topluluğu tarafından periyodik olarak gerçekleştirilen "WA 20+10+X" ödül programının yedinci ayağı başlıyor.

"WA 20+10+X" kapsamın mimarların beğenisine sunulacak projeler, her zamanki gibi oldukça demokratik ve açık bir oylama sisteminde değerlendirilecekler. Katılımı tamamen ücretsiz olan seçkiye, yalnızca mimar profesyoneller değil, aynı zamanda mühendisler, peyzaj mimarları ve mühendisler de davetliler. Seçkiye yeni tarihli projelerin gönderilmesi teşvik ediliyor ve 10 yıldan daha eski tarihli çalışmaların şanslarının düşük olduğu belirtiliyor.

Tüm mimarların hem yarışmacı hem de jüri olarak katılabilecekleri ödüller için gönderilen projelerde özgünlük, yaratıcılık ve yenilik aranacak. Mimarlık sanatına bağlılığın yansıtılması ve ilham kaynağı olarak kullanılması, değerlendirmenin en önemli kriteri olarak gösteriliyor. Mimarların açıklamaları ve üyelerin tartışmalarının, tasarım kadar önemsenecek bir tanınma sağlayacağı yarışma ile WA, bir anlamda, teori ile pratik arasındaki iletişimsizlikte bir köprü oluşturmayı amaçlıyor.

Erken gönderilen projelerin, sonuç belirleme panelinden önce internet ortamında daha çok irdelenme imkanları sayesinde şanslarının yükseleceği belirtilen ödüller için son katılım tarihi 23 Nisan 2010 olarak belirlenmiş. Herhangi bir kategorizasyona gidilmeyecek olan ödüllerde, üyelerin oyları ile "Üye Ödülleri" başlığı altında seçilen 10 proje belirlenecek. Oylama sürecinin bitmesinden sonra gerçekleştirilecek olan panelde belirlenen ilk 20 seçkinin ise, Haziran ayında duyurulması bekleniyor. Ödül programının son aşamasında ise elemeyi tüm geçen projeler hakkında web ortamında yürütülen tartışmalardan yola çıkılarak, "En Çok Fikir Uyandıran +X" başlığı altında kazananlar belirlenecek.

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :