İşte 36. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul'un En İyi Standları

mimarizm.com / 26 Nisan 2013

Yapı Fuarları-Turkeybuild'in geleneği haline gelen ve 'Altın Mıknatıs' adı altında düzenlenen amacına en uygun tasarlanmış stand ödülleri her yıl fuar kapsamında düzenlenen törenle sahiplerini buluyor. İşte 36. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul'un en iyi standları...

Altın Mıknatıs için Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'a katılan firmaların değerlendirmesini, mimar Burak Sarılı, Türkiye Fuar Yapımcıları Der. Yön. Kurulu Başkanı İsmet Göksel, İnşaat Mühendisleri Odası'ndan Tuncay Gün, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şb. Yön. Krl. Üyesi Mehmet Zafer Akdemir ve İçmimarlar Odası İst. Şb. Başkanı Yusuf Taner Gültekin'den oluşan seçici kurul yaptı.

Birincilik ödülü; tasarımını yüksek mimar Atıl Beçin, uygulamasını Oğuz Bayazıt Mimarlık 'ın yaptığı Dendro Parke standına verildi. Dendro Parke; mekanın iyi kullanılması, engellilerle yönelik detayların düşünülmüş olması, görsel malzemedeki estetik, standın modülerliği ve tekrar farklı mekanlarda kullanabilirliğinden dolayı birincilik ödülüne layık görüldü.

Dendro
Dendro Parke standı

İkincilik ödülü; tasarımını Magari Masif firma sahibi Kamil Kaptan'ın, uygulamasını Magari Masif 'in yaptığı Magari Masif standının oldu. Magari Masif; ürünü deneysel bir yorumla, özel ve kamusal alanlarda kullanılabilecek düzeyde yorumlaması, lineer olarak büyüme olasılığı, tekrar çoğaltmaya dönük potansiyeli ve malzemenin tanıtımı ve sergileme başarısından dolayı ikincilik ödülüne değer görüldü.

Magari
Magari Masif standı

Üçüncülük ödülü; tasarımını yüksek mimar Atıl Beçin'in, uygulamasını Oğuz Bayazıt Mimarlık 'ın yaptığı Aspen Yapı ve Zemin A.Ş. standına verildi. ASPEN Yapı ve Zemin A.Ş'nin standı, üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi, ürün ve fuar mekanı ile kurdukları bağ ve fuar alanını volumetrik olarak değerlendiren, alanın kullanım değerini yükselten bir tasarım kurgusuna sahip olmasından dolayı üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Aspen
Aspen Yapı ve Zemin A.Ş. standı

Işıngör Design'dan endüstri tasarımcısı Suat Altun 'un tasarladığı Saint-Gobain Weber Yapı Kimyasalları ve Ticaret A.Ş. standı; mekanın üç yönden algılanabiliyor olması, kütlesel tasarımı ve doğa ile ilgili bağının kuvvetli anlatımı ve ürün imajı ile marka algısını vurgulamasından dolayı mansiyon ödülüne değer görüldü.

Saint-Gobain
Saint-Gobain Weber Yapı Kimyasalları ve Ticaret A.Ş. standı

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Özel Ödülü ise tasarımını Anta Mimarlık'tan Berna Bostancı 'nın yaptığı Palmiye Gölge Sistemleri AŞ standına verildi.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :