"Exhibit Design Awards" En İyi Sergileme Tasarımlarını Seçiyor

mimarizm.com / 02 Kasım 2009
Her yıl Exhibitor Magazine tarafından düzenlenen ve dünyanın en başarılı sergileme tasarımlarını değerlendiren ve onurlandıran "Exhibit Design Awards" için geri sayım başladı.

Endüstrinin en büyük ödül programlarından olan "Exhibit Design Awards"; Türkiye, İsviçre, İsrail, Avustralya ve Hollanda gibi pek çok ülkeden ulusal ve uluslararası başvuru alıyor. 15 ayrı kategoride gerçekleştirilecek olan ödül programının 2010 ayağına ise 1 Aralık 2007 ile 1 Aralık 2009 arasında üretilmiş ve sergilenmiş olan ticari amaçlı sergi stand tasarımları katılabilecek.

Ödül kategorileri arasında, mekan büyüklüğü ile masraf karşılaştırmaları dışında "yeşil sergileme elemanları", "öge ve detaylar" ile "önce ve sonra", "kişisel tanıtım" gibi başlıklar da bulunuyor. "Yeşil sergileme elemanları" kategorisine, sürdürülebilir sergileme mekanları, ekoloji dostu veya dönüştürülebilir malzeme kullanımı ya da enerji sarfiyatını düşüren tasarımlar gönderilebiliyor. "Öge ve Detaylar" kategorisine ise, büyük bir stand tasarımının parçası olan yenilikçi ve yartıcı parça veya malzeme kullanımı örnekleri ile başvuruluyor. Bu kategoriye gönderilen örneklerin yer aldığı standlar ise, diğer kategorilerde de bütün olarak değerlendirmeye sunulabiliyor.

Ödül programı kapsamında, Amerika dışındaki üretimlerin değerlendirileceği "Uluslararası Tasarımcı" ve "Uluslararası Sergileme Mekanı" kategorilerine de yer veriliyor. Aynı zamanda "One EDGE" ödülü ile tasarım ve grafik anlamında mükemmellik aranıyor ve çok sayıda altın, gümüş ve bronz madalya dağıtılıyor.

Tüm kazananların Exhibitor'ın Mayıs sayısına da kavuşacağı ödül programının takvimi ise şöyle:

Erken Başvuru Tarihi: 20 Kasım 2009 (125 Dolar)
Geç Başvuru Tarihi: 11 Aralık 2009 (165 Dolar)

Tüm başvuruların bir "proje özeti" ile birlikte sunulması gereken "Exhibit Design Awards"un "yapılması ve yapılmaması gerekenleri"ni okumak ya da başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :