Exhibit Design Awards 2009

mimarizm.com / 13 Ekim 2008


Exhibitor Dergisi tarafından her yıl düzenlenen ‘Exhibit Design Awards' ödül programının 23'üncüsü için başvurular başladı. Dünyanın en iyi sergileme tasarımlarını onurlandırmayı amaçlayan programın son başvuru tarihi ise 12 Aralık 2008.

1 Aralık 2006 ile 1 Aralık 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş tüm fuar/sergi tasarımlarının gönderilebileceği Exhibit Design Awards, şu kategorilerde gerçekleşecek:

- Yeşil Sergiler: Çevrenin uğratıldığı zararı en aza indiren ve sürdürülebilirlik kriterlerine göre tasarlanmış, ekoloji dostu ve geri-dönüşümlü malzemelerin tercih edildiği, düşük enerji tüketimli sergi / stand tasarımları.

- Parçalar ve Detaylar: Geniş bir serginin parçası olan yenilikçi elemanlar veya malzemeler. Bir sergi tasarımının parçasına dair örnekler: Merdiven, lounge, resepsiyon bankosu, ürün display'i, oturma gurubu, konferans odası, tavan, duvar-döşeme vb. Yenilikçi malzemelere verilebilecek örnekler ise geri dönüşümlü bowling toplarından can kurtaran yelekleri ve şeffaf betonarmeye kadar çeşitlenebilir. Daha fazla bilgi bu linkten edinilebilir.

- Küçük Bütçeler ve Küçük Mekanlar: 3x3 veya 3x6 metre büyüklüğünde ve en fazla 15 bin dolar bütçeli özel sergiler / standlar.

Ödül programının 2009 ayağında yine tanınmış tasarım ofislerinden isimler jüri üyeliği yapacaklar.

Jake Barton, Local Projects LLC, New York
Shari Berman, Evidence Design, Brooklyn, NY
Chris Calori, Calori & Vanden-Eynden/Design Consultants, New York
Peter Dixon, Lippincott Mercer, New York
Michael Donovan, Donovan/Green, New York
Graham Hanson, Graham Hanson Design LLC, New York
Duncan Jackson, Billings Jackson, New York
Tali Krakowsky, Imaginary Forces, New York
Jay Valgora, Studio V Architecture, New York

‘Exhibit Design Awards'da büyük ödül olan EDGE (Exhibit Design and Graphic Excellence) Ödülü dışında birden fazla altın, gümüş ve özel değer ödülü de dağıtılacak. Kazananların Exhibitor Dergisi'nin Mayıs sayısında da yer alacağı ödül porgramına erken başvurular 24 Kasım'da sona eriyor. 110 dolar ücret karşılığı gerçekleştirilebilecek erken başvurular dışında, geç başvuru tarihi olan 12 Aralık'a kadar ise 150 dolar ödenecek.

Daha detaylı bilgi almak ve başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :