Betonun Bittiği Yer: Ankara Ödülleri

mimarizm.com / 12 Mart 2024
TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, "Betonun Bittiği Yer: Ankara Ödülleri" ile şehirdeki mekanların en kötü örneklerini belirliyor.

Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, Betonun Bittiği Yer: Ankara Ödülleri'ni başlatıyor:

"TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi olarak, siz değerli meslektaşlarımızın da desteğiyle, geleneksel olmamasını umduğumuz ‘Betonun Bittiği Yer: Ankara‘ ödüllerini takdirlerinize sunuyoruz. Şehrimizdeki mekanların ‘en kötü‘ örneklerini belirleyeceğimiz bu yarışmada katılımınıza büyük önem verdiğimizi bilmenizi istiyoruz.

Sadece 10 dakikanızı alacak oylamada, ulaşımdan konut projelerine Ankara‘nın kentsel mekanlarını değerlendirme ve yeniden hatırlama fırsatı bulacaksınız. Beş kategori altında, şehrin kalitesini ve yaşanabilirliğini doğrudan etkileyen mekansal unsurlar oylama sonuçlarına göre derlenecek ve on gün süren oylama sonrasında, 21 Mart 2024 tarihinde kamuoyu ile paylaşılacak.

Vereceğiniz oylarla, Ankara‘nın ‘en kötüsünü‘ seçerken aslında en iyiyi hedeflediğimizi belirtmek istiyoruz. Zira gerekli gereksiz sayısız ödülün verildiği yerel yönetimlerde, bu ‘özel` örneklerin yıllardır süregelen ve unutulmuş sorunlara yeniden dikkat çekeceğini umuyoruz ki; şehrimizi daha yaşanabilir kılmak için yeşerttiğimiz umutları kaybetmeyelim. Kentimiz için değerli düşüncelerinizi bizimle paylaşarak, yaşadığımız şehrin yarınına şekil verme gayretine katkıda bulunduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.

Katılım formuna link üzerinden ulaşabilirsiniz."


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :