Batı Akdeniz Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nde Sonuçlar Açıklandı

Mimarlar Odası Antalya Şubesi / 05 Nisan 2010
Mimarlar Odası Antalya Şubesi tarafından ilk olarak 18 sene önce başlatılan ve iki yılda bir gerçekleştirilen "Batı Akdeniz Mimarlık Sergisi ve Ödülleri"nin onuncusu sonuçlandı.

Amacı "kültür yapımızın önemli taşlarından olan ‘mimarlık' mesleğinin kamuoyunda ve meslek gündeminde tanıtılması, tartışılması ve belgelenmesi ile bölgenin doğal, tarihsel çevre ve mimari mirasla oluşumu safhalarında, mimarın sorumluluğunun gelişmesi ve mimarın teşvik edilmesi ile halkın koruma-kullanma bilincinin yaygınlaşması sağlamak" olarak açıklanan ödül programı kapsamında yapı dalında üç, proje dalında ise 11 eser "sergilenmeye değer" bulundu.

Söz konusu işlerden proje dalındaki beşi ve yapı dalındaki ikisinin ödüle layık görüldüğü "Batı Akdeniz Mimarlık Sergisi ve Ödülleri"nde, Prof. Dr. Cevat Geray ve Prof. Dr. Ruşen Keleş ise "Mesleğe Katkı Ödülü" nün sahibi oldu.

Müzeyyen Gülşen Can, Şükrü Uçak, Özge Köksal, Şevkiye Erdal, Mine Kaya, Şeyda Güvenç Duran, Türker Niyazi Öcal, İlhan Sobutay ve Eşref Yetkin'den oluşan jürinin ödüle ve sergilemeye değer gördüğü eserlerin tümü, Mimarlar Odası Antalya Şubesi Tarık Akıltopu Sergi Salonu 'nda sergilendi.

2010 Batı Akdeniz Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nin onurlandırılan isimleri şöyle:

Proje Dalı

Bilal ATEŞ-Şevket ALTINDAL
Konyaaltı Belediyesi Kültür Merkezi Projesi
Nail ATASOY
Ayhan Kızılsavaş Villa Projesi
Nail ATASOY
Özderin Ofis Projesi
Seval GELEN
Göynük Villaları Projesi
M.Ufuk PARLAKDAĞ
Bal Plaza İş Merkezi Projesi

Yapı Dalı

Şevket ALTINDAL- Ahmet BIÇAKLI
Antalium Premium Mall Projesi
Zeynep ESENGİL-Recep ESENGİL
Şenol Görür Evi Projesi

Ödüller, 9 Nisan 2010 Cuma günü Sheraton Voyager Hotel'de saat:18.00'de gerçekleştirilecek bir kokteyl ile sahiplerine takdim edilecek.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :