Amacına Uygun Hazırlanmış Stand Ödülleri Sahiplerini Buldu

mimarizm.com / 02 Mayıs 2008

Bu yıl 30.su gerçekleştirilen Uluslararası Yapı 2008 İstanbul Fuarı kapsamında verilen "Amacına Uygun Tasarlanmış Stand Ödülleri" , Kaya Ramada Oteli'inde düzenlenen kokteyl ile sahiplerini buldu.

Birincilik ödülü, tasarımını Halit Dağcıoğlu'nun yaptığı MPG Yapı Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.'nin standına verilirken, ikincilik ödülü Akın Nalça tarafından tasarlanan Viko Elektrik ve Elektronik AŞ.'nin oldu. Üçüncülük ödülü ise Arif Ergin tarafından tasarlanan Knauf İnşaat ve Yapı Elemanları Sanayi ve Tic. AŞ. standının oldu. Mansiyon ödülünü, Fatma Köse'nin tasarladığı Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi AŞ. standı alırken, YEM Özel Ödülü ise Yasemin Beşik'in tasarladığı Platform Aydınlatma Proje Tasarım Üretim Sanayi Tic. Ltd. standına verildi.

Seçici kurul neleri göz önünde bulundurdu?

Yard. Doç. Dr. Evren Burak Enginöz, Yard. Doç. Dr. Burçin Cem Arabacıoğlu, Yard. Doç. Dr. Ali Çiçek, Yard. Doç. Dr. Bengü Uluengin ve Boğaçhan Dündaralp'den oluşan Seçici Kurul, fuarda yer alan standları; ürünle kurdukları bağlantı, üç boyutlu bir tasarım nesnesi olarak düzenlenmeleri, görsel malzeme kullanımındaki estetik kriterler, modülerlik ve yeniden kullanılabilir olma özelliklerine göre değerlendirdi. Ayrıca jüri bu değerlendirmeyi yaparken, standların form, fonksiyon, sadelik ve estetiği birleştirmesi, firmaların imajını ve ürün çeşitliliğini sadelikle sunabilmesi, ziyaretçilerle etkileşime olanak vermesi özelliklerini de göz önünde bulundurdu.

 


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :