3. Minsk Uluslararası Genç Mimarlar Bienali "2009 Leonardo Ödülü"

Mimarlar Odası / 31 Ağustos 2009
Belarus Mimarlar Birliği (BUA) genç mimarların ürünlerini desteklemek ve genç mimarları bir araya getirmek amacıyla 17-19 Eylül 2009 tarihlerinde, Belarus'un Minsk kentinde "3. Uluslararası Minsk Genç Mimarlar Bienali"ni düzenliyor. Bienal programı kapsamında düzenlenen "2009 Leonardo Ödülü" ile genç mimarların başarılı ürünleri ödüllendirilecek.

Aralarında Uluslararası Mimarlar Birliği'nin (UIA) de bulunduğu çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenen bienal ve ödül programı, 40 yaşın altındaki tüm mimarlara açık.

Proje ve yapı olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek olan "2009 Leonardo Ödülü"ne gönderilen fikir projeleri, proje önerileri, mimari fikirler ve tasarımlar "proje" kategorisinde, gerçekleştirilmiş projeler ise "yapı" kategorisinde değerlendirilecek. Her iki kategori ise aşağıdaki alt kategorilerden oluşuyor:

- Kentsel Planlama Ve Tasarım
- Kamusal Ve Endüstriyel Tasarım
- Çok Katlı Konutlar
- Müstakil Konutlar Ve Az Katlı Konutlar (1-3 Kat)
- Peyzaj Mimarisi, Kentsel Sokak Tasarımı, Mimarlıkta Anıtlar Ve Heykeller
- Ticaret Ve Konut Yapılarında İç Mekan Tasarımı

Dokuz kişilik uluslar arası bir jürinin görev alacağı ödül programının değerlendirme kriterleri, "proje fikirlerinin kavramsal çerçevesi", "mimarlıkta yenilik" ve "en iyi sunum" olarak sıralanıyor.

Her iki kategorinin birincisinin para ödülü, sertifika, diploma ve bienal madalyası ödüllendirileceği "2009 Leonardo Ödülü"nün tüm katılımcıları, bienal katalogundaki yerlerini de alacaklar.

Ödül programı hakkında ayrıntılı bilgiye ve kayıt formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :